Maciej Lelusz - Inleo
PODCAST

My projektujemy, inny zespół implementuje. Nowe podejście do udanych wdrożeń chmury prezentuje Maciej Lelusz

Jak podcaster z podcasterem i jak inżynier z inżynierem – rozmawiamy z Maćkiem Leluszem, założycielem i szefem Inleo oraz prowadzącym Inleocast.

Dlaczego warto do migracji do chmury podejść jak do budowy domu, kiedy architekt nie jest jednocześnie wykonawcą? Kto to jest klient po przejściach i czego możemy się od niego nauczyć? Właściwe spojrzenie na problem provider lock-in oraz czy repatriacja = ucieczka z chmury.

Poza tym:

  • słów kilka nt genezy podcastu Inleocast, jego formacie, do kogo jest adresowany;
  • tworzenie rozwiązań chmurowych – nowy trend: projektujący rozwiązanie, architekturę nie musi być jednocześnie wykonawcą. Wady i zalety – czy pójdziemy szerzej w tym kierunku niezależności projektanta od wykonawcy?
  • chmura prywatna i hybrydowa – dużo się mówi o publicznej, dla przeciwwagi pomówmy o wdrożeniach chmury prywatnej i hybrydowej wyzwania migracji;
  • zawsze gorące kwestie: provider kock-in oraz repatriacja. Kiedy koszty chmury publicznej zjadają marżę i ciążą na konkurencyjności, okazuje się, że kierunek chmury prywatnej lub hybrydowej jest tym uzasadnionym ekonomicznie.
Chmura Migracja TransformacjaSubskrybuj nasz podcast Chmura > Migracja > Transformacja
posłuchaj również tutaj:

 

Suwerenność technologiczna, czyli o końcu świata jaki znamy

Jednym z poruszonych tematów była suwerenność, a w tym, czy chmura zapewnia suwerenność? Zagadnienie ciekawe zwłaszcza u progu pojawiających się zewsząd informacji o atakach hakerskich i wojnie hybrydowej tajnych służb wywiadowczych. Kiedy przychodzi informatyk do prawnika, a więc Maciej Lelusz rozmawia z Pawłem Gruszeckim, specjalistą w dziedzinie prawa IT z kancelarii Domański Zakrzewski Palinka (DZP). Padają mądre sformułowania, jak supremacja technologiczna czy rywal technologiczny. te i wiele innych mądrych wątków i słów, które poszerzają myślenie i otwierają głowę na… nowe, do sprawdzenia tu:

a do odsłuchania tutaj:

Bądź na bieżąco z najnowszymi podcastami chmurowymi

Zapisz się na newsletter Cloud Forum

Tak, chciałbym/abym otrzymywać od Cloud Forum najnowsze informacje drogą elektroniczną, w tym w szczególności w formie dedykowanego Newslettera. Zostałem/am poinformowany/a, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie.


 

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: