Chmura z efektem biznesowym PwC
PODCAST

Chmura z efektem biznesowym

Łatwo już było – takim nieco prowokacyjnym stwierdzeniem można rozpocząć dyskusję na temat kondycji rynku chmurowego na świecie. Mimo, iż w Polsce procesy migracji i transformacji są nieco mniej zaawansowane w stosunku do dojrzałych rynków, przedsiębiorstwa powoli przekonują się, że adopcja modelu chmurowego to już przedsięwzięcie nie tylko technologiczne.

Patrząc na indeks DESI publikowany przez Komisję Europejską Polska pod względem cyfryzacji gospodarki nie wygląda najlepiej plasując się pod koniec zestawienia: 24. miejsce. Daleko nam do liderów, jak Finlandia. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o zaawansowanie polskich przedsiębiorstw w wykorzystaniu chmury wg badań Eurostat. W ogólnym zestawieniu co prawda awansowaliśmy, ale jest to efekt przede wszystkim masowego wykorzystania narzędzi do komunikacji i pracy zdalnej. Jeśli natomiast chodzi o bardziej zaawansowane wykorzystanie chmury, dzięki któremu przedsiębiorstwa są w stanie zbudować przewagę konkurencyjną, to niestety nadal pozostajemy w ogonie zestawienia.

O wyzwaniach rynku polskiego i CEE oraz chmurowej strategii PwC Polska rozmawiamy z Mariuszem Chudym, partnerem i liderem Cloud & Digital CEE oraz Przemysławem Galińskim, dyrektorem Cloud & Digital CEE i szefem sprzedaży Cloud & Digital. Mariusz i Przemek wyjaśniają, w jaki sposób synergia kompetencji technologicznych w zakresie chmury oraz biznesowych z zakresu transformacji, regulacji, finansów czy cyberbezpieczeństwa będzie w najbliższym czasie odpowiadać na potrzeby przedsiębiorstw, kontynuujących transformację cyfrową swojego biznesu.

Chmura Migracja TransformacjaSubskrybuj nasz podcast Chmura > Migracja > Transformacja
posłuchaj również tutaj:

 

Bądź na bieżąco z najnowszymi podcastami chmurowymi

Zapisz się na newsletter Cloud Forum

 Tak, chciałbym/abym otrzymywać od Cloud Forum najnowsze informacje drogą elektroniczną, w tym w szczególności w formie dedykowanego Newslettera. Zostałem/am poinformowany/a, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie.


 

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: