Inleocast - Maciej Lelusz
INFRASTRUKTURA PODCAST

INLEOCAST nadaje: chmura hybrydowa Azure VMware Services w jednej z największych firm farmaceutycznych w Polsce

Jak to się stało, że w tak regulowanej branży, jaką jest farmacja, pojawił się pomysł na chmurę hybrydową? Mało tego, został on zrealizowany! O(d)powiadają na ten temat goście “Inleocastu”: Krzysztof Sprawnik, Senior Systems Engineer w VMware Polska i Michał Furmankiewicz, Head of Consulting w Chmurowisku.

– Mówimy o zamrażaniu piekła przy pomocy AVS (Azure VMware Service) oraz wyzwaniach jakie przed nami stały w zakresie: sieciowym, backup i restore oraz data mobility – wyjawia Maciej Lelusz, gospodarz podcastu, a zarazem współtwórca autorskiego wdrożenia, o którym mowa w programie.

Cała rozmowa toczy się na przykładzie z życia wziętym. Realizacja projektu dla firmy z czołówki polskiej farmacji była pewnego rodzaju poligonem doświadczalnym, a rozmówcy programu byli jego twórcami.

– Chmura hybrydowa w dużym uproszczeniu to jest mój komputer u kogoś innego. Ale mówiąc bardziej serio, jest to miejsce, które może przyspieszyć rozwój i jednocześnie wymaga konsekwencji w działaniu – wprowadza w temat Krzysztof Sprawnik, VMware. – To, co zostało zrealizowana na tym konkretnym przykładzie, to wg mnie zostało postawione prywatne data center u klienta, które ma dostęp do cudownych usług cloudowych – dodaje.

– Według mnie to wdrożenie było praktycznym przełożeniem możliwości oferowanych przez dostawców a realiami. Połączyliśmy dwa światy po to, aby wykorzystać istniejące zasoby po stronie klienta bez potrzeby generowania dodatkowych inwestycji w inną infrastrukturę – opowiada Michał Furmankiewicz. – Obecnie transformacja dużych firm farmaceutycznych jest trudna ze względu na wykorzystywanie wielu różnych technologii, a chmura publiczna to nie jest obecnie łatwa rzecz – przyznaje w programie.

INLEOCAST – a co to takiego?

Cykl rozmów praktyków IT podany w formie audio i video za pośrednictwem popularnych platform streamingowych.

Trzonem cyklicznych rozmów są twarde case studies, które przeplatają się z osobistymi opiniami na temat chmury, architektury i strategii IT. Do tygla idei i wiedzy praktycznej, prowadzący dorzuca rozważania o mentoringu w branży tech i historie żywcem z wdrożeń wzięte.

W nowej formule podcastów tylko dwa aspekty są niezmienne: nazwa oraz prowadzący, którym jest Maciej Lelusz: architekt IT, konsultant, mentor, felietonista i bloger, a zarazem właściciel Inleo, vExpert 11. rok z rzędu i AWS Hero. Mistrz ciętej riposty, podejmuje się wnikliwej obserwacji branży.

Co z tego wynika? Zobaczyć można na kanale YouTube:

YouTube Channel Inleocast

Natomiast usłyszeć na platformach streamingowych:

– Rozmawiam z ciekawymi ludźmi z branży IT, których warto poznać i usłyszeć ich punkt widzenia – mówi Maciej Lelusz. – Połączyły nas wspólne projekty, a niekiedy także spotkania jeszcze w „starej normalności”, gdy mieliśmy okazję podyskutować przy piwie lub kawie, ale także przez mikrofon podczas konferencji i spotkań. Spodziewajcie się technologicznego mięsa! – tak kwituje swój nowy projekt Maciej.

Partner odcinka:

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: