Inleocast_ Maciej Lelusz
INFRASTRUKTURA PODCAST

INLEOCAST nadaje – nowa formuła rozmów o projektach w świecie IT

Kolekcja podcastów rośnie w siłę, a do grona specjalistycznych treści z branży dołączyła seria Inleocastów. Cykl rozmów praktyków IT podany jest w formie audio i video za pośrednictwem popularnych platform streamingowych.

Trzonem cyklicznych rozmów są twarde case studies, które przeplatają się z osobistymi opiniami na temat chmury, architektury i strategii IT. Do tygla idei i wiedzy praktycznej, prowadzący dorzuca rozważania o mentoringu w branży tech i historie żywcem z wdrożeń wzięte.

W nowej formule podcastów tylko dwa aspekty są niezmienne: nazwa oraz prowadzący, którym jest Maciej Lelusz: architekt IT, konsultant, mentor, felietonista i bloger, a zarazem właściciel Inleo, vExpert 11. rok z rzędu i AWS Hero. Mistrz ciętej riposty, podejmuje się wnikliwej obserwacji branży.

Co z tego wynika? Zobaczyć można na kanale YouTube:

YouTube Channel Inleocast

Natomiast usłyszeć na platformach streamingowych:

– Rozmawiam z ciekawymi ludźmi z branży IT, których warto poznać i usłyszeć ich punkt widzenia – mówi Maciej Lelusz. – Połączyły nas wspólne projekty, a niekiedy także spotkania jeszcze w „starej normalności”, gdy mieliśmy okazję podyskutować przy piwie lub kawie, ale także przez mikrofon podczas konferencji i spotkań. Spodziewajcie się technologicznego mięsa! – tak kwituje swój nowy projekt Maciej.

Czym jest, a czym nie – ICS oraz jaka jest rola VMware Cloud Director?

W najnowszym odcinku Inleocastu, Maciej w towarzystwie Konrada Gawdy (Orange Polska, Integrated Solutions) i Piotra Nowika (Vmware Polska), rozmawiają o projekcie dedykowanym service providerom. Ich wspólna realizacja była istnym poligonem doświadczalnym w tym zakresie, tak więc jest to rozmowa pełna przykładów z życia wziętych.

Formuła, w której ICS (Integrated Computing Standard – przyp. red.) istnieje, jest rodzajem usługi IaaS-owej (Integtration as a Service – przyp. red.), ale w formule rozszerzonej in plus. WMware vCloud Director z kolei, jest bazą do zbudowania offeringu, takim frameworkiem do budowy celów biznesowych. O tym rozmawiamy i dzielimy się spostrzeżeniami, a do tego dorzucamy nie tak oczywiste informacje czym są, a czym nie: vCloud Director oraz usługa ICS – zdradza prowadzący rozmowę, gospodarz programu.

Co mówią goście programu?

– vCloud Director to nie jest wirtualizacja, to jest platforma do zarządzania wirtualizacją. Jest to Święty Graal chmury. – mówi Piotr Nowik, Cloud Provider Manager, VMware. – VMware jako oprogramowanie do wirtualizacji, stanowi dobry wstęp do dalszych, zaawansowanych działań w chmurze – dodaje gość programu.

– Nasz ICS jest chmurą zbudowaną na VCloud Directorze, a jako największy obecnie operator telekomunikacyjny w kraju, dostarczamy też rozwiązania chmurowe – jesteśmy operatorem z chmurą – mówi Konrad Gawda, Cloud Evangelist, Orange Polska. – Z jednej strony łącza i systemy telekomunikacyjne, z drugiej rozwiązania z zakresu cyber security, a do tego docelowo analityka danych biznesowych tak, aby pokazać na naszej stronie do zarządzania jedna piękną pajęczynę powiązań chmurowych dla wszystkich usług, które dostarczamy. Jako service provider chcemy być bazą do szerokiego wachlarza usług dodanych – wyjawia Konrad Gawda.

Partner odcinka:

 

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: