Łukasz Wegrzyn IDG Agile Konferencja
Foto: IDG, Agile w biznesie 2019
PODCAST

Umowa chmurowa, czyli masakra piłą mechaniczną

Zapraszamy do posłuchania rozmowy z Łukaszem Węgrzynem, partnerem w kancelarii SSW, szefem praktyki Digital & Technology, rekomendowanym w międzynarodowym rankingu Chambers jako jeden z najlepszych polskich prawników z obszaru technologii finansowych (Chambers FinTech 2020).

EDIT: Od 1 listopada 2020 Łukasz został partnerem kancelarii Kochański & Partners, obejmując pozycję szefa praktyki Technology.

Łukasz doradza organizacjom w procesach transformacji cyfrowej, w szczególności w budowie architektury prawnej pozwalającej na efektywną współpracę z dostawcami usług IT, w tym procesów zakupowych oraz modeli kontraktowych spójnych ze zwinnym modelem zarządzania organizacją (Agile & DevOps). Nietypowo – jak na prawnika – Łukasz posiada także certyfikacje technologiczne: ITIL Foundation, PSM I (Professional Scrum Master), AgilePM Foundation, Professional Agile Leadership I. Jest zatem idealnym rozmówcą w tematach prawno-technologicznych takich jak umowy chmurowe.

W przypadku, kiedy mały, średni a nawet duży biznes planuje migrację do chmury publicznej, analizując umowę dochodzi do wniosku, że jakiś element umowy jest np. nieakceptowalny z punktu widzenia zasad korporacyjnych – to co wtedy? Co jest negocjowalne a co nie? Co trzeba rozumieć z modelu przetwarzania w chmurze, aby właściwie rozumieć też umowę?

  • Co mogą najwięksi w negocjacjach z hiperskalerami? Czy w Polsce mamy taką grupę kapitałową, która miałaby odpowiednią siłę przetargową?
  • Jakich umów potrzebuje polskie przedsiębiorstwo z dostawcą hiperskalowym, aby działać z godnie z prawem PL i UE – skupiamy się na problemach powierzenia danych, transferu danych poza EEA i specyfice sektorów
  • Schrems II – jak żyć po wyroku?
  • Chmurowy vendor lock-in?Na czym polega i jak do niego podejść kontraktowo, technologicznie i biznesowo.
  • Dostawcy chmurowi – czyli BigTech w natarciu: czyli jak uregulować prawnie świtowych dominatorów technologicznych i czy to jest w ogóle możliwe? Jak podchodzi do tego USA, a jak Europa?
  • Wojny chmurowe: gdzie przebiegają linie frontu: USA, Europa, Chiny

Łukasz jako ekspert zagadnień prawnych związanych z usługami chmurowymi oraz outsourcingiem usług IT rozkłada na czynniki pierwsze i wyjaśnia powyższe zagadnienia językiem przystępnym zarówno dla biznesu jak i inżynierów.

Chmura Migracja TransformacjaSubskrybuj nasz podcast Chmura > Migracja > Transformacja
posłuchaj również tutaj:

 

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: