Kwiecien w chmuach 2021
MIESIĄC W CHMURACH

#9 Miesiąc w Chmurach: Otwarcie regionu Google Cloud w Polsce i rosnący Oracle Cloud

Podsumowanie kwietnia w rozszerzonym gronie, do duetu Michał & Jacek dołączył Tomek Żegleń, lider obszaru Cloud Solutions Engineering w Polsce, Oracle Cloud. Nie tak dawno Chmurowisko zostało członkiem Oracle Partner Network mamy zatem okazję, aby porozmawiać o najnowszych wdrożeniach i rozwiązaniach.

Zaczynamy jednak od wydarzenia, które zdominowało pierwszą połowę kwietnia, czyli oficjalnego uruchomienia regionu Google Cloud w Polsce. Powiedziano już na ten temat chyba wszystko, zgodnie zatem twierdzimy, że czas teraz na konkretne przykłady wdrożeń i prezentację success stories. Bez wątpienia na pochwałę zasługuje szeroko zakrojona kampania edukacyjna prowadzona obecnie przez Google Cloud wraz z siecią partnerów.

Analityka danych w czasie rzeczywistym, telemetria, internet rzeczy, tysiące odczytów danych na sekundę – buzzwords, które dzięki konkretnym zastosowaniom nabierają kształtu i wartości. O przykładach z dziedziny sportu przez duże „S” z wykorzystaniem platformy Oracle opowiada Tomek. Posłuchacie zatem o Red Bull Racing Honda i wykorzystaniu platformy chmurowej do zbierania i analizowania danych z wyścigów. Tyle na ziemi a na morzu – analogicznie, tylko dane zbierane są z katamaranów podczas oficjalnych regat międzynarodowych. Wisienką na torcie jest analityka w czasie rzeczywistym meczów i zawodników w ramach rozgrywek Premier League – rozgrywek piłkarskich w Wielkiej Brytanii, z wykorzystaniem Oracle Cloud. Ile danych jest zbieranych podczas jednego wyścigu katamaranów?

Kwiecień w Chmurach -> zapraszam na subiektywną dyskusję.

Ciekawi Cię co przyniosą kolejne miesiące?

Zapisz się na newsletter Cloud Forum

Tak, chciałbym/abym otrzymywać od Cloud Forum najnowsze informacje drogą elektroniczną, w tym w szczególności w formie dedykowanego Newslettera. Zostałem/am poinformowany/a, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie.


 

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: