Miesiąc w chmurach - grudzień 2020
MIESIĄC W CHMURACH

#5 Miesiąc w Chmurach: IBM kupuje Nordcloud i AWS re:Invent 2020

Subiektywne podsumowanie miesiąca na przełomie roku w rozszerzonym gronie. Do naszego duetu z Michałem dołączyła Karolina Boboli, która podzieliła się wybranymi wątkami z grudniowej edycji AWS re:Invent. Ale to nie jedyny ciekawy grudniowy wątek.

Karolina oficjalnie dołączyła do zespołu Chmurowiska z początkiem roku, jest znana ze swojej aktywności w społeczności AWS i założycielką Świata Chmury.

Tuż przed świętami B.N. kiedy większość z nas zajęta była jeśli nie prezentami to choinkami, IBM ogłosił przejęcie firmy Nordcloud. Przejęcie jakich wiele w ostatnim czasie dokonanych przez IBM, jednak w tym przypadku dotyczy firmy z silną obecnością z Polsce, z zespołem R&D oraz usług zarządzanych w Poznaniu kierowanym przez Dariusza Dwornikowskiego.

Kontynuowany był również wątek wyroku ws. Schrems II. 16 grudnia odbył się organizowany przez Fundację Instrat oraz koalicję Polskiej Karty Suwerenności Cyfrowej webinar, podczas którego poruszone zostały kwestie korzystania z usług cloudowych globalnych firm i tym samym bezpieczeństwa danych transferowanych do USA i innych krajów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Jako rezultat dyskusji powstał list do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, wystosowany przez Fundację Instrat i Polską Chmurę, w którym autorzy apelują o respektowanie orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. temacie ochrony danych osobowych.

Grudzień w Chmurach -> zapraszam na subiektywną dyskusję.

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: