Marzec w Chmurach: Co z chmurą w polskim biznesie? Raport IDC i kryzys w OVH
MIESIĄC W CHMURACH

#8 Miesiąc w Chmurach: Co z chmurą w polskim biznesie? Raport IDC i kryzys w OVH

W podsumowaniu marca w tandemie Michał & Jacek koncentrujemy się na opublikowanym raporcie IDC i Equinix nt. trendów w cyfryzacji polskich przedsiębiorstw oraz na zarządzaniu kryzysowym po wypadku OVH.

Cyfrowy biznes wymaga cyfrowej platformy – tak brzmi tytuł raportu IDC i Equinix. Pokazuje, że „przyszłość jest hybrydowa” a pandemia przyspieszyła cyfryzację do stopnia skazującego przedsiębiorstwa nie wdrażające strategii przynajmniej częściowej adaptacji platform wspierających cyfryzację biznesu – na niebyt. W świecie, w którym niemal połowa produktów i usług sprzedawanych przez przedsiębiorstwa w roku 2022 ma być cyfrowych lub dostarczanych cyfrowo – ignorancja oznacza w perspektywie niebyt.

Zarządzać kryzysem trzeba umieć i pokazuje to Oktave Klaba w przypadku OVHcloud. Pożar jak pożar, może zdarzyć się każdemu przy zachowaniu najlepszych standardów i praktyk (kto tego nie doświadczył niech pierwszy rzuci gaśnicą!) – my koncentrujemy się na komunikacji z klientami i z rynkiem. Czy propozycje właściciela skierowane do branży to tylko PR? Czy wypadek wpłynie na wycenę spółki w związku z planowaną ofertą publiczną?

Marzec w Chmurach -> zapraszam na subiektywną dyskusję.

Ciekawi Cię co przyniosą kolejne miesiące?

Zapisz się na newsletter Cloud Forum

Tak, chciałbym/abym otrzymywać od Cloud Forum najnowsze informacje drogą elektroniczną, w tym w szczególności w formie dedykowanego Newslettera. Zostałem/am poinformowany/a, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie.


 

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: