miesiąc w chmurach: luty 2021
MIESIĄC W CHMURACH

#7 Miesiąc w Chmurach: Polska Chmura z Equinix i nowy CEO Amazona

Podsumowanie najkrótszego miesiąca roku w tandemie Michał & Jacek skoncentrowało się na dwóch wątkach: czy Polska Chmura jest tylko dla polskich firm oraz nowej, obiecującej ścieżce kariery do CEO.

W tym miesiącu do inicjatywy Polskiego Związku Ośrodków Przetwarzania Danych – Polska Chmura przystąpiły 4 nowe firmy, wśród nich Equinix. I to jest bardzo dobra informacja, ponieważ pokazuje kierunek rozwoju inicjatywy – zorientowany na budowanie świadomości w obrębie suwerenności danych, znaczenia wysokiej jakości i bezpieczeństwa infrastruktury oraz edukacji. Zaangażowanie globalnych liderów jest tutaj bezcenne.

Kiedy Satya Nadella przejął stery w Microsoft świat IT zastanawiał się jak ‘człowiek chmury’ (odpowiedzialny dotychczas za Azure) poradzi sobie z transformacją giganta. Dziś nikt już się nie zastanawia, dziś droga jaką przeszedł nowy lider i firma jest podawana za wzorcowy przykład przełomowej transformacji. Można było oczekiwać naśladowców i rzeczywiście – jesienią 2020 IBM ogłosił kolejnego CEO, którym został Arvind Krishna, również ‘człowiek chmury’, odpowiedzialny dotychczas za cloud & cognitive services. To już zarysowało pewien trend, jednak nikt nie spodziewał się tego co nastąpiło w lutym b.r. Jeff Bezos ogłosił przejście do rady nadzorczej Amazon a jego następcą na stanowisku CEO został Andy Jassy, szef Amazon Web Services. Człowiek, który przez 20 lat zbudował globalnego lidera usług chmury publicznej. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że technology is eating the world – lub może precyzyjniej: technology is eating leadership….?

Luty w Chmurach -> zapraszam na subiektywną dyskusję.

Ciekawi Cię co przyniosą kolejne miesiące?

Zapisz się na newsletter Cloud Forum

Tak, chciałbym/abym otrzymywać od Cloud Forum najnowsze informacje drogą elektroniczną, w tym w szczególności w formie dedykowanego Newslettera. Zostałem/am poinformowany/a, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie.


 

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: