European cloud Gaia-X
BIZNES INFRASTRUKTURA

T-Systems i OVHcloud łączą siły w ramach projektu Gaia-X

OVHcloud i T-Systems nawiązały współpracę, aby wdrażać w życie ideały inicjatywy Gaia-X. Partnerstwo ma na celu stworzenie zaufanej oferty chmury publicznej na potrzeby rynków europejskich – dla wszystkich sektorów, dla których kluczowa jest suwerenność danych oraz zgodność z RODO.

Zawiązując partnerstwo zarówno OVHcloud, jak i T-Systems łączą siły, by stworzyć unikatową platformę chmury publicznej, opartej na OpenStack. Nowa oferta jest odpowiedzią na specyficzne potrzeby sektora publicznego, a także operatorów infrastruktury i firm, działających w strategicznych lub wrażliwych obszarach interesu publicznego. Platforma jednocześnie wnosi wkład w europejską inicjatywę Gaia-X, gwarantując najwyższy poziom otwartości, przejrzystości, suwerenności, prywatności oraz bezpieczeństwa europejskich danych.

Deutsche Telekom jest gorącym orędownikiem idei suwerennej europejskiej chmury – podkreślił Frank Strecker, odpowiedzialny za chmurę publiczną w Deutsche Telekom. – Jednak, aby suwerenna europejska chmura miała szansę odnieść sukces, musimy ją szybko rozbudować. Do tego potrzebujemy wsparcia sektora publicznego.

Max Ahrens, CTO w T-Systems, dodaje: – Dlatego właśnie, wspólnie z OVHcloud planujemy stworzyć w pełni europejską ofertę zaufanej chmury publicznej. Nasi francuscy partnerzy dostarczą najlepsze rozwiązania chmurowe, oparte o samodzielnie budowane serwery i systemy informatyczne, tworzone przy użyciu technologii open source, my natomiast zajmiemy się infrastrukturą i częścią operacyjną w naszych niemieckich centrach danych.

Bardzo się cieszymy ze współpracy z T-Systems i dumni jesteśmy, że dzięki temu jako pierwsi wprowadzimy usługi chmury publicznej, gwarantujące rzeczywistą suwerenność danych, zgodnie z wartościami inicjatywy Gaia-X. Zapewni to firmom i ich strategicznym zasobom najwyższe standardy bezpieczeństwa. Zbudowanie oferty niezależnej od regulacji Cloud Act, opartej na wydajnym i w pełni zintegrowanym modelu, ma dla nas obecnie najwyższy priorytet – komentuje Michel Paulin, CEO OVHcloud.

Wszystko, co najlepsze

W ramach partnerstwa OVHcloud oraz T-Systems będą dzielić się know-how i kompetencjami. Klienci T-Systems skorzystają z zaufanych centrów danych firmy, proklienckiego podejścia do obsługi i operacji, infrastruktury sieciowej Deutsche Telekom, a także rozległej, dogłębnej wiedzy na temat potrzeb i wymagań sektora publicznego.

Współpraca opierać się będzie na technologicznym doświadczeniu OVHcloud. Jako lider branży, propagujący proekologiczne podejście do chmury, OVHcloud zadba też o optymalne wykorzystanie infrastruktury, osiągając lepszą efektywność energetyczną, między innymi dzięki powszechnemu zastosowaniu autorskich systemów chłodzenia serwerów cieczą. Od strony technologicznej, platforma chmury publicznej OVHcloud zostanie wykorzystana, aby jeszcze lepiej adresować oczekiwania klientów i partnerów T-Systems.

Nasza współpraca z T-Systems opiera się między innymi na dzieleniu wspólnych wartości, takich jak odwracalność i bezpieczeństwo danych oraz przejrzystość, które są ważne dla nas także jako członków-założycieli inicjatywy Gaia-X – dodaje Falk Weinreich, dyrektor generalny na Europę Środkową w OVHcloud. – Od ponad 20 lat stawiamy na innowacje na rynku chmury, oferując wysoką wydajność, najnowsze technologie i przyjazne dla środowiska koncepcje chłodzenia. W połączeniu z bogatym doświadczeniem T-Systems możemy zaoferować klientom, działającym na danych wrażliwych, zupełnie nowe możliwości.

Oferta ma być dostępna już na początku przyszłego roku.

Wartości Gaia-X wdrażane w życie

Utworzona platforma chmury publicznej stanie się kluczowym zasobem na rzecz inicjatywy Gaia-X. Jako członkowie – założyciele, T-Systems i OVHcloud będą współtworzyć nową ofertę z uwzględnieniem głównych wartości Gaia-X: pełnej zgodności z RODO, otwartych standardów, odwracalności i prywatności danych i najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: