Rozmowa Dariusz Dwornikowski Nordcloud
BIZNES INFRASTRUKTURA

Profesjonalne zarządzanie chmurą publiczną. Trendy w chmurze – cz. 2 rozmowy

Druga część rozmowy z Dariuszem Dwornikowskim, Head of Engineering w Nordcloud, na temat czym są i kto powinien skorzystać z profesjonalnych usług zarządzania infrastrukturą chmury publicznej (tzw. Managed Services).

Darek dzieli się doświadczeniem Nordcloud z pracy z klientami zagranicznymi, głównie z rynków dojrzałych, bardziej zaawansowanych, jeśli chodzi o adaptację modelu chmurowego przez biznes. Charakteryzuje trendy obserwowane na dojrzałych rynkach europejskich, w tym strategiczne podejście do usług w chmurze jako podstawy transformacji biznesowej i dalej – cyfrowej.

Wśród trendów na szczególną uwagę zasługuje rosnące znaczenie DevOps, automatyzacji oraz podejścia do zarządzania systemami produkcyjnymi – SRE (Site Reliability Engineering), wypracowanego i wdrożonego po raz pierwszy w firmie Google.

 

W drugiej części rozmowy m.in. na czym się skoncentrować rozważając migrację do chmury, czy i jak budować kompetencje SRE wewnątrz organizacji czy lepiej oddać je na zewnątrz, najnowsze trendy jak budowa aplikacji serverless i dążenie do maksymalnego odciążenia deweloperów od detali technologicznych, powtarzalnych na rzecz logiki biznesowej, Kubernetes – nowy buzzword czy konieczność, oczywisty wybór CIO ze względu na brak provider lock-in z jednej strony, z drugiej jednak problemy z utrzymaniem i dojrzałością.

Oglądaj na kanale Cloud Forum

Subskrybuj

 

 

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: