BIZNES INFRASTRUKTURA

Chmura dla przedsiębiorstw, Orange wyrasta na lidera w Europie

Orange ogłosił w połowie lipca b.r. przejęcie, poprzez swoją spółkę zależną Orange Business Services, europejskiego dostawcy usług i infrastruktury chmurowej Basefarm, za kwotę 350 mln EUR. Tym samym grupa stała się jednym z wiodących dostawców usług chmurowych dla przedsiębiorstw (Enterprise Cloud) w Europie. Również w Polsce planuje wzmocnić swoją obecność na runku infrastruktury i usług chmurowych dla przedsiębiorstw oferując Flexible Engine.

Basefarm jest wiodącym europejskim graczem na rynku infrastruktury i usług w chmurze, a także zarządzania krytycznymi aplikacjami i analityki danych. Firma w 2017 roku osiągnęła przychody w wysokości ponad 100 milionów euro, i rośnie dynamicznie od 2015 roku. Basefarm zdołał zbudować silne przyczółki w kilku krajach europejskich, szczególnie w Norwegii, Szwecji, Holandii, Austrii i Niemczech. Jego oferta dla biznesu znajduje uznanie wśród ekspertów i jest wysoko oceniana pod względem innowacyjnych usług w zakresie przetwarzania w chmurze, przetwarzania ogromnych zbiorów danych i sztucznej inteligencji. Zatrudnia 550 pracowników.

Po niedawnym zakupie Business & Decision, firmy z kompetencjami w zakresie business intelligence i data science, przejęcie firmy Basefarm stanowi ważny krok naprzód w strategii rozwoju Orange Business Services. Z zespołem ok 1600 specjalistów zajmujących się chmurą obliczeniową, Orange Business Services rośnie obecnie o około 15 do 20% rocznie w tym sektorze. Przejęcie firmy Basefarm uzupełni istniejący katalog usług OBS i wzmocni jej strategiczną pozycję, dostarczając nowego źródła wiedzy i innowacyjnych technologii, w szczególności w zakresie zarządzania danymi, zarządzania krytycznymi aplikacjami, Big Data i multi-cloud. Dodatkowo Basefarm poszerza geograficzny zasięg usług Orange, dzięki czemu stanie się wiodącym graczem w Europie.

Orange dysponuje w Polsce 3 ośrodkami przetwarzania danych. Rynek usług cloud computing jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się obszarem ICT stąd Orange Polska zamierza być na nim aktywnym graczem i oferuje przedsiębiorstwom bogaty katalog usług w modelu publicznej chmury obliczeniowej pod nazwą Flexible Engine. Oferta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów biznesowych w zakresie elastyczności, łatwości wdrożenia i adaptacyjności – możliwości szybkiego wprowadzania zmian. Duży nacisk kładzie na efektywność kosztową oraz gwarancję jakości usług (SLA).

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: