BIZNES INFRASTRUKTURA

Chińska chmura w Polsce, w partnerstwie z ABC Data

Wczoraj serwisy branżowe (Telko.IN) i biznesowe (Business Insider) donosiły o nawiązaniu strategicznego partnerstwa pomiędzy Alibaba Cloud a firmą ABC Data. Celem współpracy firm partnerskich ma być wspólna oferta produktów i usług chmurowych na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Dla spółki ABC Data może to być impuls do wyjścia ze stagnacji i trendu spadkowego na GPW. Samo ogłoszenie porozumienia spowodowało zwyżkę notowań o 3%. Zważywszy, że zarząd spółki od maja pracuje nad nową strategią nawiązanie współpracy z Alibaba Cloud może być jednym z jej kluczowych elementów, choć oczywiście zależy to od szczegółów handlowych. Dopiero doprecyzowany model revenue share bądź inny analogiczny może być podstawą do oceny opłacalności tego partnerstwa dla strony polskiej.

Jeśli chodzi o Alibaba Cloud to z pewnością sukcesem jest zbudowanie przyczółków w tej części Europy z jednoczesnym dostępem do sieci dystrybucji w Polsce i 7 innych państwach regionu. Firma zamierza wykorzystać swoje doświadczenie w projektach z obszaru transformacji cyfrowej oraz zasoby Grupy, by tworzyć szyte na miarę rozwiązania dla firm z Polski i regionu, które chcą rozwijać swój biznes w Chinach i w regionie Azji i Pacyfiku.

Poprzez platformę ABC Data Cloud udostępniona będzie pełna oferta produktów i usług chmurowych Alibaba Cloud – m.in. wirtualne serwery, hosting, backup, storage, rozwiązania sieciowe, IoT, big data czy AI. Firmy, które zechcą skorzystać z rozwiązań Alibaba Cloud, będą miały dostęp do wsparcia technicznego w języku polskim. Ich informacje przechowywane będą w data center we Frankfurcie lub, w zależności od preferencji klienta, w dowolnym innym spośród 17 centrów danych Alibaba Cloud na całym świecie.

Dyrektor na region Niemiec i CEE Toni Cheng zapowiada, że Alibaba Cloud chce stać się dostawcą pierwszego wyboru dla firm z tego regionu, niezależnie od ich wielkości. Dokonamy tego oferując im pełne portfolio naszych usług chmurowych i pomagając w rozwoju biznesu w Chinach i w Azji.

Alibaba Cloud to jeden z sześciu globalnych dostawców usług chmury publicznej wyróżnionych przez Gartnera w Magic Quadrant.

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: