TOP 2020: co przyciągało uwagę nie tylko w chmurze
BIZNES

Top 2020: co przyciągało uwagę nie tylko w chmurze

Najczęściej czytane, słuchane i oglądane materiały w minionym roku nie obejmowały wyłącznie tematów stricte chmurowych. Ale – sprawdźcie sami.

Najszybszy superkomputer świata symuluje skuteczność noszenia masek

Maski wykonane z włókniny (najbardziej rozpowszechnione maski chirurgiczne 3-warstwowe) wypadły najlepiej w modelu symulującym rozprzestrzenianie się kropelek pochodzących z oddechu i kichnięcia człowieka, ale inne rodzaje masek również wykazały skuteczność.

Chmura kontra koronawirus, czy jest SLA na czarnego łabędzia?

Po latach propagandy gigantów technologicznych, dostawców chmury publicznej, infrastruktury i sieci o zaletach chmury publicznej takich jak skalowalność i zasoby na żądanie, roztaczających wizje możliwości wykorzystania niemal nieograniczonej mocy obliczeniowej, przepustowości, zasobów dyskowych i wielu innych usług przez klientów w zależności od potrzeb – przyszedł moment, w którym życie napisało własny scenariusz mówiąc: Sprawdzam!

Do chmury z mapą regulacji i kompasem zgodności

Rośnie świadomość przedsiębiorstw i administracji publicznej co do korzyści z wdrożenia modelu chmurowego, a ostatnie tygodnie i kryzys wywołany pandemią powinny uświadomić ostatnich nie uświadomionych. Nie zmienia to faktu, że migracja do chmury, nawet tylko wybranych obszarów IT, to wielowymiarowe przedsięwzięcie dotykające wielu aspektów działalności organizacji, począwszy od strategii i kultury.

Microsoft tworzy w Polsce region chmury i inwestuje 1 mld USD

Microsoft ogłosił kompleksowy plan inwestycyjny o wartości 1 mld USD, którego celem jest przyspieszenie innowacji i cyfrowej transformacji na rzecz rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej. Plan zakłada budowę pierwszego w Europe Środkowo-Wschodniej i Polsce regionu data center firmy oraz rozbudowane programy podnoszenia kompetencji z zakresu przetwarzania w chmurze.

Polska w światowym rankingu konkurencyjności cyfrowej

Jedna z najlepszych na świecie szkół biznesu, szwajcarska IMD opublikowała kolejną edycję rankingu konkurencyjności cyfrowej. W ogólnym zestawieniu na 63 oceniane gospodarki Polska znalazła się dokładnie w połowie stawki, na 32 miejscu. W ciągu dwóch lat awansowaliśmy o 4 pozycje.

Chmury już nie straszne, tylko ekspertów brak

Ponad połowa przedsiębiorstw w Polsce zamierza podnieść swoje kompetencje chmurowe. Większość, bo aż 67% z nich, planuje pozyskać je od operatorów chmury (38%) i firm konsultingowych (29%).

Warszawa wśród wschodzących gwiazd rynku centrów danych

Już nie tylko FLAP-D, czyli Frankfurt, Londyn, Amsterdam, Paryż i Dublin przyciągają inwestorów rynku datacenter. Jako wschodzące lokalizacje o dużym potencjale wzrostu w ciągu najbliższych 5-10 lat może wyłonić się 9 europejskich miast, w tym Warszawa.

W roku 2020 zadebiutował podcast Chmura>Migracja>Transformacja

… a także cykl comiesięcznych rozmów z Michałem Jaworskim podsumowujących rynek Miesiąc w Chmurach.

 


Zapisz się na newsletter Cloud Forum

i pobierz PDF „Kompetencje chmurowe: od zera do bohatera – krok po kroku

Tak, chciałbym/abym otrzymywać od Cloud Forum najnowsze informacje drogą elektroniczną, w tym w szczególności w formie dedykowanego Newslettera. Zostałem/am poinformowany/a, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. 

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: