OVHcloud i Google Cloud partnerstwo
Źródło: Depositphotos
INFRASTRUKTURA WYDARZENIE

OVHcloud i Google Cloud ogłaszają strategiczne partnerstwo w celu stworzenia zaufanego rozwiązania chmurowego dla Europy

Firma OVHcloud ogłosiła nawiązanie strategicznego partnerstwa z Google Cloud. Celem współpracy jest zwiększenie zdolności europejskich organizacji do cyfrowej transformacji, a w efekcie do unowocześnienia swojej działalności. Dzięki partnerstwu europejskie organizacje zyskają dostęp do szerokiej gamy nowoczesnych technologii, opartych na zaufanej infrastrukturze.

  • Strategiczne partnerstwo wesprze europejskie organizacje w przyśpieszaniu transformacji w chmurze, spełniając przy tym restrykcyjne wymagania dotyczące bezpieczeństwa danych oraz prywatności.
  • Pozwoli także skupić się na innowacjach i dostarczaniu najlepszych rozwiązań chmurowych w najbardziej elastyczny sposób, aby sprostać wymaganiom skalowalności oraz szybkości.

Pomoże to sprostać rosnącym potrzebom w zakresie ścisłej kontroli danych, bezpieczeństwa, przejrzystości oraz prywatności w procesie wdrażania rozwiązań chmurowych. OVHcloud zaprezentuje nową ofertę Hosted Private Cloud, wprowadzając kompatybilną z open source technologię Anthos firmy Google do własnej, skalowanej, dedykowanej infrastruktury, w pełni obsługiwanej i zarządzanej przez europejskie zespoły OVHcloud.

Najnowsze innowacje i pełna kontrola nad danymi

Organizacje i decydenci oczekują, aby dostawcy usług w chmurze chronili dane klientów w bardziej przejrzysty sposób przy jednoczesnym zapewnianiu większego poziomu bezpieczeństwa i prywatności danych, a także możliwości wglądu w nie i kontroli przez klienta. Chcąc sprostać tym potrzebom, OVHcloud i Google Cloud postanowiły nawiązać współpracę opartą o pryncypia przejrzystości, kompatybilności, odwracalności oraz zasadę otwartości kodu. Intencją firm jest umożliwienie organizacjom przyśpieszenia cyfrowej transformacji i korzystania z najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii chmurowych zgodnie z zasadą zaufania.

Open Source: fundament europejskiego ekosystemu

W ramach partnerstwa OVHcloud i Google Cloud zaoferują swoje czołowe technologie i know-how. Firmy planują tworzyć wspólne rozwiązania, które umożliwią klientom korzystanie z wszystkiego, co oferuje multi-cloud oraz otwarte oprogramowanie, jednocześnie wzmacniając ekosystem zewnętrznych twórców oprogramowania.

Partnerstwo odzwierciedla zaangażowanie w tworzenie innowacji z myślą o korzyściach dla klientów, wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych, jak i współpracy ze społecznością open source.

– Jesteśmy dumni, że we współpracy z Google Cloud zaoferujemy innowacyjne rozwiązania spełniające rosnące wymagania Europy i europejskich firm w zakresie suwerenności danych. To znaczący krok na drodze ku stworzeniu nowej wartości dla rynku. Udostępnianie najnowocześniejszych technologii stworzonych z myślą o społecznościach developerów, przy jednoczesnym wzmacnianiu uczestników prężnego ekosystemu, podzielających te same wartości jest fundamentalne dla OVHcloud. To partnerstwo otwiera drzwi do wielu nowych możliwości. Cieszymy się, że możemy je wspólnie urzeczywistnić – deklaruje Michel Paulin, CEO OVHcloud.

– Cieszymy się z nawiązania pierwszego takiego partnerstwa z OVHcloud – powiedział Thomas Kurian, CEO Google Cloud. – Słuchając naszych klientów, partnerów oraz decydentów w Europie rozumiemy potrzebę większej kontroli i autonomii. Adresujemy tę kwestię na wiele sposobów i mamy nadzieję, że z takim partnerem, z którym podzielamy wartości takie jak zaufanie, dążenie do innowacji, otwartość na współpracę, interoperacyjność, przejrzystość oraz poczucie odpowiedzialności za środowisko, będziemy mogli wywiązać się ze zobowiązań wobec klientów w satysfakcjonujący sposób i wspólnymi siłami przyśpieszyć cyfrową transformację.

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: