Nokia przechodzi na Google Cloud
Źródło: Nokia.com
BIZNES WYDARZENIE

Nie czas na on-premise. Nokia przechodzi na Google Cloud

Nokia i Google Cloud ogłosiły pięcioletnią strategiczną współpracę, w ramach której Nokia dokona migracji swojej infrastruktury informatycznej do Google Cloud.

Jest to część strategii IT Nokii zakładającej operacyjne przyjęcie modelu cloud-first, a także agresywne działania w celu wzmocnienia i dostosowania działalności firmy w zakresie technologii cyfrowych na całym świecie do zwiększonych wymagań w obszarach współpracy i innowacyjności pracowników oraz podniesienia jakości usług świadczonych na rzecz klientów.

Dzięki tej współpracy Nokia dokona szybkiego przeniesienia operacji z własnych centrów danych do chmury, przy równoczesnym utrzymaniu ciągłości działania i zmniejszeniu kosztów wynajmu nieruchomości, zużycia energii czy kosztów zakupu hardware’u.

Nokia będzie teraz korzystać z takich produktów Google Cloud jak pamięci masowe i obliczeniowe, analiza danych BigQuery oraz usług oferujących rozwiązania sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML). Rozwiązania Google Cloud w zakresie infrastruktury jako usługi (IaaS) pomogą Nokii szybciej osiągnąć takie cele jak optymalizacja kosztów, większa wydajność i niezawodność operacyjna.

– Nokia znajduje się na ścieżce cyfrowej transformacji, która polega na fundamentalnej zmianie sposobu działania i prowadzenia biznesu. Ma to kluczowe znaczenie dla modelu współpracy naszych pracowników, tak aby pozwalał nadal podnosić poprzeczkę, jeśli chodzi o spełnianie potrzeb naszych klientów. – powiedział Ravi Parmasad, VP Global ds. infrastruktury IT w Nokii.

Decyzja firmy Nokia wpisuje się w wizerunek krajów skandynawskich i Finlandii jako liderów w wykorzystaniu i wdrożeniach chmury publicznej w przemyśle (badania Eurostat) jak i transformacji cyfrowej (ranking DESI).

Źródłowy materiał prasowy.

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: