Inside IBM Cloud Dallas - IBM z Red Hat uruchomimy w każdej chmurze
INFRASTRUKTURA WYDARZENIE

IBM z Red Hat będzie działał w dowolnej chmurze

Firma IBM ogłosiła, że przebudowuje swoje portfolio oprogramowania, dostosowując do architektury środowisk chmurowych i optymalizując dla platformy Red Hat OpenShift. Przedsiębiorstwa mogą teraz budować swoje aplikacje raz i uruchamiać je na platformie Red Hat Openshift we wszystkich chmurach publicznych, takich jak AWS, Microsoft Azure, Google Cloud Platform, Alibaba czy IBM Cloud oraz w chmurach prywatnych.

Nowe funkcjonalności budowane z wykorzystaniem technologii chmurowych będą dostarczone w postaci zintegrowanych pakietów IBM Cloud Paks. Skonteneryzowane i certyfikowane przez IBM oprogramowanie będzie działać w oparciu o jedną platformę i wspólny zestaw usług wspomagających – w tym zarządzanie tożsamością, kontrolę dostępu, monitorowanie i zarządzanie logami.  Dzięki ujednoliconemu i intuicyjnemu interfejsowi zapewni to lepszą widoczność zasobów i danych oraz lepszą kontrolę – niezależnie od wykorzystywanego środowiska chmurowego.

Firma IBM przedstawiła również:

  • Usługę Red Hat OpenShift w IBM Cloud: Elastyczna, w pełni zarządzana usługa OpenShift w chmurze publicznej IBM, uruchamiana za pomocą jednego kliknięcia. Zapewnia wysoką dostępność, zarządzanie zgodnością z regulacjami dotyczącymi ochrony danych i bezpieczeństwo, aby pomóc przedsiębiorstwom w modernizacji i migracji aplikacji do infrastruktury chmury hybrydowej.
  • Dostępność Red Hat OpenShift na IBM Z i LinuxONE: IBM wprowadzi platformę Red Hat OpenShift do swoich systemów IBM Z i LinuxONE, które łącznie, na całym świecie zasilają ponad 30 miliardów transakcji dziennie.
  • Usługi doradcze i technologiczne dla Red Hat: Nowe usługi IBM, dostarczane przez największy na świecie zespół certyfikowanych konsultantów Red Hat oraz ponad 80 tys. ekspertów ds. usług w chmurze, zapewni doradztwo, pomoc w migracji i tworzeniu aplikacji w środowiskach chmury oraz zarządzanie i utrzymanie.

Zaprezentowane usługi i oprogramowanie (ponad 100 rozwiązań z portfolio IBM) będą korzystać z hybrydowej, wielochmurowej platformy IBM. Jest ona zbudowana w oparciu o technologie otwarte (open source), w tym Red Hat OpenShift, najbardziej wszechstronną dystrybucję Kubernetes dla przedsiębiorstw oraz Red Hat Enterprise Linux, wiodącą w skali światowej dystrybucję systemu Linux. Dzięki otwartości i wsparciu wielu środowisk chmury (publicznej i prywatnej) klienci mogą wybrać najlepszą architekturę i miejsce przetwarzania dla swoich krytycznych aplikacji i danych.

IBM uniezależnia swoje oprogramowanie od centrum przetwarzania danych, aby przyspieszyć migrację przedsiębiorstw do środowisk chmury. Dzięki temu IBM wzmocni swoją pozycję lidera na rynku technologii chmury hybrydowej, szacowanego na ponad 1 mld dolarów rocznie”, powiedział Arvind Krishna, wiceprezes, IBM Cloud and Cognitive Software. „Zapewniamy niezbędne narzędzia, których potrzebują przedsiębiorstwa, aby wspomóc swoją wieloletnią podróż do chmury. Narzędzia wykorzystujące platformę Red Hat, oparte o otwarte standardy, uniwersalne dla różnych chmur, aplikacji oraz dostawców”.

Red Hat umożliwia innowacje dzięki technologiom opartym na systemie Linux, w tym dzięki kontenerom i platformie Kubernetes, które stały się podstawowym budulcem środowisk chmur hybrydowych”, powiedział Jim Whitehurst, wiceprezes IBM i dyrektor generalny Red Hat. „Ten otwarty, hybrydowy fundament chmury jest tym, co umożliwia realizację wizji uruchamiania dowolnej aplikacji w dowolnym miejscu i czasie. W połączeniu z bogatym branżowym doświadczeniem IBM i przy wsparciu rozległego ekosystemu pasjonatów i partnerów, klienci mogą tworzyć nowoczesne aplikacje w wybranej przez siebie technologii i przy zachowaniu elastyczności wdrażania aplikacji w najlepszym dla nich środowisku – czy to na miejscu, czy w wielu chmurach publicznych”.

Transformacja portfolio oprogramowania IBM w celu wsparcia aplikacji krytycznych w dowolnym miejscu

Podstawą IBM Cloud Paks jest ponad 100 produktów z bogatej oferty oprogramowania IBM, zoptymalizowanych do pracy na platformie Red Hat OpenShift. Rozwiązania Cloud Paks zapewniają pełne wsparcie oprogramowania i testy bezpieczeństwa – od sprzętu po aplikacje – aby pomóc klientom w szybkiej migracji, integracji i modernizacji krytycznych aplikacji w ramach dowolnej chmury. Są one łatwe do wdrożenia, dostarczane jako pakiety dostosowane do konkretnych potrzeb użytkowych klienta i będą sprzedawane w ramach modelu cenowego zależnego od poziomu wykorzystania.

Pierwsze pięć pakietów IBM Cloud Pak jest dostępne już dziś i obejmują one:

  • Cloud Pak for Applications – pomoc dla firm w modernizacji, budowie, wdrażaniu i uruchamianiu aplikacji. Rozwiązanie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie skrócić czas wdrażania nowych aplikacji.
  • Cloud Pak for Automation – pomoc dla firm w automatyzacji procesów biznesowych. Rozwiązanie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby jak najbardziej zredukować liczbę procesów i danych obsługiwanych ręcznie.
  • Cloud Pak for Data – upraszczanie i automatyzacja sposobu, w jaki organizacje prowadzą analizę swoich danych. Zapewnia otwartą, rozszerzalną platformę dla zespołów analitycznych, wykorzystania sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego.
  • Cloud Pak for Integration – pomoc w integracji aplikacji, danych, usług w chmurze i interfejsów API. Szybsza i łatwiejsza integracja danych i aplikacji przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów.
  • Cloud Pak for Multicloud Management – przejrzystość, zarządzanie i automatyzacja pracy w środowisku chmury hybrydowej. Rozwiązanie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby znacząco zredukować koszty operacyjne.

Klienci budujący przyszłość z IBM i Red Hat

Firmy z wielu branż wybierają platformę chmury hybrydowej oraz oprogramowanie IBM  bazujące na Red Hat OpenShift, które stają się kluczowymi elementami umożliwiającymi przekształcanie organizacji od środka i zwiększanie przewagi konkurencyjnej.

Societe Generale wdrożył wielochmurową strategię, aby wprowadzać innowacje i lepiej dostosowywać się do szybko zmieniających się potrzeb swoich klientów, którzy wymagają coraz bardziej spersonalizowanej obsługi.

Jako jedna z największych europejskich firm świadczących usługi finansowe, Societe Generale nieustannie dąży do szybkiego i sprawnego wprowadzania nowych ofert. Kluczem do tego celu jest strategia multicloud zapewniająca nam rozwój w zakresie innowacji, dzięki któremu jesteśmy w stanie utrzymać ścisłą zgodność pomiędzy naszymi możliwościami technicznymi a priorytetami biznesowymi” – powiedział Carlos Gonçalves, Globalny Dyrektor IT, Societe Generale. – „Red Hat odegrał kluczową rolę, pomagając nam wykorzystać moc płynnego działania w wielu chmurach i z niecierpliwością oczekujemy rozszerzenia naszej ścisłej współpracy z zespołami IBM i Red Hat”.

Sprint wykorzystał IBM Cloud Pak for Data do tego, by lepiej zrozumieć najnowsze technologie sieciowe, takie jak 5G, i przygotować się do ich wdrożenia. 

Rozwiązanie IBM Cloud Pak for Data ułatwiło nam skorzystanie z usług Watson Studio i technologii uczenia maszynowego”, powiedział Michele Gehl, wiceprezes ds. aplikacji i operacji OSS w firmie Sprint. „Dzięki tej platformie kontenerowej jesteśmy w stanie szybko zbudować modele, które pozwalają nam uzyskać wgląd w kwestie dotyczące klienta na podstawie różnych zbiorów danych i odpowiednio na nie odpowiadać”. Gehl powiedział również, że nowy system Cloud Pak for Data wydaje się doskonałym sposobem na szybkie dodanie technologii AI do istniejącej infrastruktury.

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: