DATA CENTER INFRASTRUKTURA WYDARZENIE

Equinix umożliwi polskim firmom bezpośredni dostęp do chmur obliczeniowych na świecie

Equinix, wiodący globalny dostawca usług interconnectowych, umożliwi firmom z Polski bezpośredni dostęp do najważniejszych chmur obliczeniowych na świecie. To odpowiedź na rosnące potrzeby polskich przedsiębiorstw przechodzących cyfrową transformację.

Equinix dołącza Polskę do platformy Equinix Cloud ExchangeTM Fabric (ECX® Fabric), która bezpośrednio, bezpiecznie i dynamicznie łączy rozproszoną infrastrukturę i ekosystemy cyfrowe na świecie. Dzięki niej, za pośrednictwem definiowanych programowo połączeń bezpośrednich (interconnection), klienci Equinix w Polsce uzyskują dostęp do największych dostawców chmur na świecie. W praktyce oznacza, to, że krajowe firmy nie będę już musiały ustanawiać fizycznych połączeń z dostawcami chmur spoza Polski, co obecnie może zabrać nawet kilka miesięcy.

– Większość dużych firm jest w trakcie przenoszenia infrastruktury IT do chmury albo poważnie rozważa taką migrację jako kolejny etap w transformacji cyfrowej – powiedział Robert Busz, Dyrektor Zarządzający Equinix w Polsce. – Teraz dzięki Equinix Cloud Exchange Fabric, polskie firmy zyskują elastyczność, wysoką dostępność, bezpieczeństwo i szybkość w przetwarzaniu danych, co jest niezbędne do konkurowania w obecnych realiach rynkowych – dodaje.

Ponieważ kwestia bezpieczeństwa danych i szybkości dostępu do nich to główne powody dla których firmy ostrożnie podchodzą do przenoszenia swoich zasobów do rozwiązań chmurowych, Equinix bazuje na własnych połączeniach omijając publiczne łącza internetowe. Testy przeprowadzone przez spółkę pokazują, że platforma ECX Fabric zwiększa przepustowość danych z i do chmury o 147% w porównaniu z publicznymi łączami internetowymi.

Notowana na amerykańskiej giełdzie Nasdaq spółka posiada centra danych w największej liczbie miast (31), obsługuje najwięcej sieci (1.100 ASN) i transferuje największą ilość danych (ponad 7.500 Gbps w godzinach szczytu). Ponadto centra danych Equinix oferują dostęp do ekosystemu ponad 500 dostawców rozwiązań chmurowych oraz SaaS.

Usługa ECX Fabric powstała w odpowiedzi na potrzeby prężnie rozwijających się firm, które potrzebują dostępu do wielu dostawców chmur, aby sprawnie reagować na ciągle zmieniające się potrzeby klientów. Dzięki ECX Fabric, mogą one korzystać z chmur, które w danym momencie najbardziej odpowiadają ich potrzebom, zyskując jeszcze lepszy i szybszy dostęp do własnych zasobów oraz danych swoich partnerów i klientów. Od wprowadzenia ECX Fabric w 2014 roku, do platformy przyłączyło się ponad 1 tys. klientów takich jak Aon czy Walmart.

ECX Fabric umożliwia dostęp do czołowych dostawcy rozwiązań chmurowych, w tym: Amazon Web Services (AWS), Google Cloud Platform, IBM SoftLayer, Microsoft Azure ExpressRoute i Office 365, Oracle Cloud czy Salesforce. Jednocześnie w swoich centrach danych – International Business Exchange (IBX) udostępnia firmom usługi do budowania zaawansowanych hybrydowych rozwiązań chmurowych.

– Realizacja strategii cyfrowych i stosowanie rozwiązań chmurowych sprawia, że dla przedsiębiorstw w Polsce coraz istotniejsze stają się połączenia interconnectowe pomiędzy nowoczesnymi centrami danych, dostawcami chmur i partnerami biznesowymi. Nasza współpraca z Equinix gwarantuje, że dostęp do funkcjonalności Microsoft Azure ExpressRoute będzie odbywał się automatycznie, szybko i bezproblemowo – powiedział Paweł Jakubik, Członek Zarządu ds. Transformacji Cyfrowej w Chmurze, w Microsoft Poland. Cieszymy się, ze współpracy z Equinix i z ekspansji platformy ECX na nowe rynki – dodał Jakubik.

Equinix jest obecny w Polsce od 2016 roku, kiedy to przejął Telecity wraz z dwoma centrami danych w Warszawie oraz punktem wymiany ruchu internetowego – platformą PLIX, będącą obecnie największym węzłem Equinix w Europie i czwartym na świecie. W tym roku transfer danych sięgnął 1Tbps. Equinix unowocześnia warszawski punkt wymiany ruchu internetowego w oparciu o platformę Arista, standaryzując rozwiązania, wprowadzając nowe funkcjonalności jak auto-provisioning co zaowocuje obniżeniem kosztu dostępu dla klienta i automatyzacją procesu konfiguracji usługi.

Dzięki usłudze ECX Fabric klienci Equinix w Polsce uzyskują również dostęp do multi-hybrydowych chmur, mając zagwarantowany awaryjny dostęp do zasobów chmury, jak również możliwość podłączenia własnej infrastruktury IT.

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: