INFRASTRUKTURA INNOWACJE WYDARZENIE

Equinix otwiera w Polsce Centrum Rozwoju Produktu i inwestuje 45 mln USD

Nie tak dawno pisaliśmy o dołączeniu naszego kraju przez Equinix do platformy ECX Fabric, dzięki której klienci z Polski mają możliwość bezpośredniego połączenia do największych dostawców chmur na świecie, obecnie firma ogłasza otwarcie w Warszawie pierwszego w Europie Centrum Rozwoju Produktu.

Equinix, wiodący globalny dostawca usług interconnectowych i centrów danych, otwiera w Warszawie swoje pierwsze w Europie Centrum Rozwoju Produktu. Będzie ono opracowywać i testować zaawansowane technologicznie rozwiązania sieciowe, które następnie znajdą zastosowanie w ponad 200 centrach danych Equinixa na świecie. Warszawa będzie trzecim ośrodkiem rozwojowym w strukturach Equinixa obok Doliny Krzemowej i Singapuru. W ciągu najbliższych pięciu lat Equinix zainwestuje w rozwój polskiego centrum 45 mln USD.

Polska jest idealnym miejscem do ulokowania Centrum Rozwoju Produktu ze względu na bardzo dobrych inżynierów, a zwłaszcza ekspertów od oprogramowania, którzy cieszą się na świecie doskonałą renomą. – mówi Robert Busz, dyrektor zarządzający Equinix w Polsce. – Chcemy zatrudniać najlepszych specjalistów, by tworzyli rozwiązania, które wspomogą cyfryzację gospodarki. Cieszę się, że na naszym rynku powstanie taki innowacyjny hub.

W tym roku, notowana na amerykańskiej giełdzie Nasdaq firma zatrudni w warszawskim Centrum Rozwoju Produktu 40 osób, a do końca 2019 roku liczba pracowników zwiększy się do 90. Będą to inżynierowie oraz menedżerowie produktu. W warszawskim centrum powstawać będzie przyjazne klientom oprogramowanie sieciowe, oraz będą prowadzone badania i prace nad rozwojem wirtualnej struktury IT, w celu przyśpieszenia cyfrowej transformacji biznesu.

Ten nowy ośrodek badań i rozwoju tworzony przez znaną globalną firmę to dowód na to, że Polska rozwija się we właściwym kierunku. Usługi interconnectowe, wymiana danych, rozwiązania chmurowe to kwestie niezmiernie istotne z punktu widzenia tworzenia w Polsce Przemysłu 4.0. Jestem niezmiernie dumny, że nasi specjaliści od rozwiązań sieciowych i oprogramowania należą do światowej czołówki, bowiem ich talent i umiejętności przyczyniają się do rozwoju Polski. Equinix jest kolejną firmą, która powierza swój rozwój polskim inżynierom. – powiedział Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji.

Equinix jest obecny w Polsce od 2016 roku, kiedy to przejął Telecity wraz z dwoma centrami danych w Warszawie oraz punktem wymiany ruchu internetowego – platformą PLIX, będącą obecnie największym węzłem Equinix w Europie i czwartym na świecie. W tym roku transfer danych sięgnął 1Tbps. Oprócz nowego Centrum Rozwoju Produktu, w ramach Equinix Professional Services firma oferuje swoim klientom doradztwo w zakresie projektowania, optymalizacji oraz wdrażania rozwiązań data center. Firma obsługuje w Polsce poprzez – Warsaw International Business Exchange™ (IBX) ponad 360 klientów, globalnie to ponad 9,8 tys. klientów. Większość z nich to międzynarodowe korporacje wykorzystujące platformę do utrzymywania cyfrowych połączeń z rozproszonymi na wielu rynkach dostawcami (cyfrowy łańcuch dostaw).

Equinix dołączył ostatnio Polskę do platformy Equinix Cloud Exchange™ Fabric (ECX Fabric), która bezpośrednio, bezpiecznie i dynamicznie łączy rozproszoną infrastrukturę i ekosystemy cyfrowe na świecie. Dzięki niej, za pośrednictwem definiowanych programowo połączeń bezpośrednich (interconnection), klienci Equinix w Polsce uzyskują dostęp do największych dostawców chmur na świecie takich jak Amazon Web Services (AWS), Google Cloud Platform, IBM Cloud, Microsoft Azure, Oracle Cloud jak również do dostawców SaaS takich jak Salesforce, SAP, czy ServiceNow.

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: