Beyond.pl Azure Stack HCI
INFRASTRUKTURA WYDARZENIE

Chmura hybrydowa Microsoft w polskim data center

Beyond.pl jest pierwszym partnerem Microsoft w Polsce oferującym klientom najnowszą usługę w ramach platformy Azure. Chmura hybrydowa Azure Stack HCI jest dostępna na dedykowanej infrastrukturze utrzymywanej lokalnie, zapewnia natywny dostęp do globalnych usług Azure i jest zgodna z krajowymi regulacjami prawa w obszarze przetwarzania danych.

Rozwiązanie jest utrzymywane na terenie poznańskiego kampusu operatora w obiekcie Data Center 2 o najwyższym poziomie bezpieczeństwa Rated 4.

Azure Stack HCI to rozwiązanie Microsoft łączące zalety chmury prywatnej oraz publicznej stworzone z myślą o firmach, które chcą korzystać z usług Azure na dedykowanej infrastrukturze gwarantującej pełną kontrolę nad zarządzanym środowiskiem IT. Beyond.pl  utrzymuje rozwiązanie w jednym z najbezpieczniejszych obiektów data center w Europie, które oferuje usługi łączności najwyższej jakości. Data Center 2 to także najbardziej efektywne energetycznie centrum danych w Polsce (PUE 1.2), które jest w całości zasilane zieloną energią. Na potrzeby świadczenia optymalnych usług chmury Azure Stack HCI spółka wykorzystuje najnowocześniejszą infrastrukturę Dell wysokiej wydajności, która jest certyfikowana przez Microsoft pod potrzeby rozwiązań hybrydowych.

Wiele firm z branż regulowanych, na przykład z sektora finansowego, nie mogło korzystać z potencjału chmury Microsoft ze względu na konieczność przetwarzania danych lokalnie. Ulokowanie chmury Azure Stack HCI na infrastrukturze dedykowanej, w centrum danych z najwyższym standardem bezpieczeństwa ANSI/TIA-942 Rated 4, stwarza zupełnie nowe możliwości. Dziś klienci wymagający dużej kontroli nad swoim środowiskiem IT i danymi mogą umieścić kluczowe systemy biznesowe w chmurze Azure zlokalizowanej w naszym centrum danych i  korzystać z bogactwa globalnych narzędzi Azure. W Beyond.pl otrzymują bezpieczną chmurę Azure Stack HCI w połączeniu z  najniższymi opóźnieniami i pierwszą linią wsparcia działającą w trybie 24/7 – przekonuje Piotr Podlawski, Business Cloud Director w Beyond.pl.  

Chmura Azure Stack HCI w Beyond.pl jest rozliczana na zasadach as a service w ramach stałej opłaty miesięcznej. Dla klientów oznacza to uwolnienie środków finansowych, które do tej pory były zamrażane we własnej infrastrukturze. Z kolei usługi Azure uruchamiane w środowisku Azure Stack HCI są rozliczane w standardowym modelu „według zużycia” w ramach subskrypcji Microsoft Azure dostarczanej przez Beyond.pl.

Dostęp do globalnych możliwości z Beyond.pl

Elementem wyróżniającym rozwiązanie Azure Stack HCI jest natywny dostęp do pełnej gamy usług i narzędzi Azure takich jak: maszyny wirtualne, bazy danych, systemy monitorowania i automatyzacji, kontenery, VDI czy Disaster Recovery Center za pośrednictwem narzędzia Azure Arc. Co więcej, lista usług PaaS udostępnianych klientom w ramach platformy Azure będzie systematycznie wzrastać zgodnie z roadmapą przyjętą przez Microsoft.

Beyond.pl jako partner Microsoft realizuje projekty Azure dla polskich i międzynarodowych klientów od 2018 roku. Rozbudowa oferty chmurowej Azure to kolejny krok wzmacniający usługi spółki w segmencie cloud (public, private, hybrid) oraz rozwijający cross-technologiczne portfolio spółki. Zespół chmury Azure w Beyond.pl będzie nie tylko odpowiadał za dostarczanie usług Azure Stack HCI, ale też wspierał klientów w integracji rozwiązania z bieżącym środowiskiem IT klientów utrzymywanym w modelu on-premise, off-premise lub z chmurą innych dostawców.

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: