INFRASTRUKTURA WYDARZENIE

Asseco i Equinix zaoferują firmom model multicloud

Asseco Data Systems wraz z dostawcą infrastruktury cyfrowej Equinix współpracują, aby oferować swoim klientom rozwiązania w całości oparte o chmurę lub bazujące na architekturze hybrydowej. Dzięki temu klienci mogą w łatwy, bezpośredni i bezpieczny sposób budować środowiska IT z wykorzystaniem modelu multicloud – korzystając z usług zintegrowanych oferowanych przez różnych dostawców chmury publicznej.

OpEx oszczędność i prostota

Pandemia COVID-19 znacząco przyspieszyła transformację cyfrową i zwiększyła zainteresowanie firm usługami chmurowymi. To, co do tej pory było planem, nagle stało się realną potrzebą i podstawą działania, od którego zależy tempo rozwoju. Chmura zapewnia elastyczność i zwinność, co w związku z obecną sytuacją nabiera szczególnego znaczenia. Jednak budowa takiej infrastruktury musi być dobrze zaprojektowana i oparta o współpracę z zaufanymi partnerami, tak by maksymalizować bezpieczeństwo danych.

Marcin Lebiecki AssecoZdaniem Marcina Lebieckiego, dyrektora zarządzającego departamentem Cloud & Data Centre, Asseco Data Systems, dzięki współpracy z Equinix, firma jest w stanie zapewnić klientom wysokiej klasy usługi połączeniowe gwarantujące niezawodność i bezpieczeństwo wymiany danych. – Jest to ważne dla każdej organizacji, która planuje przeniesienie swoich systemów do chmury lub zewnętrznego centrum danych. Obserwując rynek widzimy, że firmy chcąc zabezpieczyć się przed ryzykiem wynikającym z obecnej sytuacji rynkowej coraz częściej decydują się na migrację swoich systemów do dostawców gwarantujących większą elastyczność i bezpieczeństwo usług. Asseco przy współpracy z Equinix odpowiada na takie potrzeby, dostarczając swoim klientom wysokiej klasy rozwiązania dopasowane do ich potrzeb i oczekiwań – podkreśla Marcin Lebiecki.

Lokalnie, ale i globalnie

Equinix współpracuje z wiodącymi dostawcami usług publicznej chmury obliczeniowej na świecie, w tym z Asseco. Jako dostawca infrastruktury cyfrowej firma zapewnia m.in. usługi połączeń bezpośrednich umożliwiające bezpieczną łączność z ponad 220 centrami danych ulokowanymi na pięciu kontynentach. Dzięki oferowanym przez firmę połączeniom bezpośrednim na żądanie, Equinix Fabric – które umożliwiają każdej firmie łączenie się między własną rozproszoną infrastrukturą a infrastrukturą innych firm – możliwa jest bezproblemowa integracja aplikacji i usług działających w różnych, nawet bardzo odległych centrach danych. Zachowując przy tym niewielkie opóźnienia transmisyjne pomiędzy lokalnym środowiskiem a infrastrukturą dostawców usług cloud computing.

Robert Busz dyrektor zarządzający Equinix Polska– Cieszymy się, że to partnerstwo zapewnia dalsze wsparcie klientom stosującym modele wielochmurowe. – uważa Robert Busz, Dyrektor Zarządzający Equinix w Polsce. – Zagwarantowanie ciągłości procesów oraz dostępu do danych ma kluczowe znaczenie, a dzięki platformie Equinix możemy pomóc poprawić bezpieczeństwo infrastruktury firmowej. Widzimy rosnące zainteresowanie inicjatywami w zakresie transformacji cyfrowej w Polsce, a wielu liderów cyfrowych szuka edukacji i wsparcia przy wdrażaniu nowych infrastruktur IT. Wraz z Asseco oferujemy wskazówki dotyczące opcji dostawców usług w chmurze i infrastruktury – as-a-Service, aby klienci mogli korzystać z rozwiązań spełniających wymagania ich firm – dodaje.

 

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: