BIG DATA INNOWACJE WYDARZENIE

Poznaliśmy laureatów Konkursu Big Data Awards

Podczas uroczystej Gali kończącej pierwszy dzień Kongresu Big Data & AI Rada Programowa pod honorowym przewodnictwem prof. Witolda Abramowicza ogłosiła laureatów tegorocznego konkursu Big Data Awards w trzech kategoriach.

W kategorii Polish Big Data & AI:

TogetherData

Badacze danych z TogetherData pomagają przedsiębiorstwom wykorzystywać potencjał drzemiący w Big Data w praktyce. Pokazują na żywym organizmie firmy, jak przekuć zgromadzone przez nią informacje w realny kapitał finansowy. Firma TogetherData stworzyła m.in. inteligentne chatboty, które usprawniają proces obsługi klienta online.

W kategorii AI Innovator:

Deepsense.ai

Za innowacyjne spojrzenie w przyszłość. Wśród przykładów osiągnięć deepsense.ai są m.in. algorytmy służące do przewidywania niebezpiecznych zjawisk sejsmicznych i ochrony przed nimi ludzi, skutecznego diagnozowania chorób takich jak retinopatia cukrzycowa, czy też usprawnienia obrony narodowej Wielkiej Brytanii za pomocą analizy zdjęć satelitarnych.

W kategorii Big Data Solution:

Cloud Technologies

Za szeroko zakrojoną skalę działania zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku. Cloud Technologies to firma, która sukcesywnie wprowadza polskie firmy w świat zaawansowanej analizy Big Data. Cloud Technologies stworzyła jedną z największych na świecie hurtowni danych o zainteresowaniach użytkowników Internetu, która obecnie przetwarza już ponad 12 miliardów anonimowych profili internautów z 200 państw świata.

Dane gromadzone i przetwarzane przez Cloud Technologies pozwalają marketerom na personalizację kampanii reklamowych w sieci oraz rozbudowywanie rozwiązań klasy Business Inteligence w firmach.

GRATULUJEMY Laureatom!

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: