BEZPIECZEŃSTWO INFRASTRUKTURA WYDARZENIE

PLNOG21 – konferencja, która wyznacza trendy

Dwudziesta pierwsza edycja konferencji PLNOG dobiegła końca. W ciągu dwóch dni organizatorom udało się zebrać pod jednym dachem aż 700 specjalistów telekomunikacji i fanów nowych technologii. Aż 61 prelegentów podczas 53 wykładów dzieliło się swoją wiedzą nie tylko z zakresu telekomunikacji, ale także cybersecurity, Cloud czy SDN.

Wysoki poziom prezentacji

Podczas każdej edycji publiczność PLNOGa ma możliwość oceniania prelekcji, a najlepszy prelegent wygrywa statuetkę Royal Jacka! Tym razem podium prezentowało się następująco:

  1. 4.89 – Aleksander Doba “Transatlantyckie wyprawy kajakowe”
  2. 4.88 – Michał Sajdak “Rekonesans Sieciowy z prezentacją na żywo”
  3. 4.87 – Tomasz Wodziński “A może tak zbudujemy sobie SOC’a?”

Ponieważ Pan Doba był gościem specjalnym (nietechnicznym), jego wykład nie jest liczony w ogólnej klasyfikacji. Dlatego też nagroda za najwyżej ocenioną prezentację powędrowała do Michała Sajdaka z serwisu Sekurak.pl. Nasze gratulacje!

Co warte uwagi – podczas tej edycji żaden wykład nie był oceniony poniżej 2. Oznacza to bardzo wysoki poziom merytoryczny spotkań z serii PLNOG. Jeżeli chcecie spróbować swoich sił podczas PLNOG22 możecie już teraz zgłaszać swoje pomysły do CfP.

PLNOG – tworzy społeczność

Korzystając z danych zebranych za pomocą aplikacji Eventory (402 zarejestrowanych użytkowników) udało się ustalić, że wśród uczestników PLNOG21 przeważały osoby zainteresowane telekomunikacją, IT oraz sprzętem. Szczegółowe wyniki przedstawiamy poniżej:

Warto nadmienić, że organizatorom w tym roku udało się zebrać prawdziwie międzynarodowe towarzystwo! Nie zabrakło przedstawicieli branży telekomunikacyjnej z USA, UK, Niemiec, Holandii czy Austrii. Ta wyjątkowa atmosfera bardzo podobała się uczestnikom konferencji, o czym wielokrotnie pisali w ankietach. Mamy nadzieję, że warszawska edycja będzie równie transgraniczna!

Sieciowcy o złotym sercu

Podczas minionej edycji udało się przeprowadzić zbiórkę pieniędzy dla Dominika Węgrzynowskiego, który cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Skąd pomysł na taką akcję? Dominik jest synem Tadeusza Węgrzynowskiego – polskiego informatyka, kierownika Działu Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej oraz autora pierwszego polskiego e-maila. W takiej sytuacji środowisko nie mogło stać bezczynnie. Sumując dochód z kiermaszu charytatywnego oraz z wyjątkowo emocjonującej aukcji, udało się otrzymać wręcz wzruszającą kwotę – 4722,00 PLN!!

Proidea, czyli organizator konferencji, ze swojej strony dołożył różnicę i dzięki temu udało się wpłacić na konto Dominika 5000 zł. Mamy nadzieję, że zebrane pieniądze pomogą mu wrócić do zdrowia!

Grunt to dobra współpraca

Nie da się ukryć, że konferencja nie mogłaby się odbyć, gdyby nie wsparcie Partnerów. Warto w tym miejscu przypomnieć, że PLNOG jest największą niezależną konferencją telekomunikacyjną w kraju i właśnie pomoc różnych firm oraz instytucji pozwala mu zachować wyjątkową swobodę prezentacji i samej konwencji spotkania.

Wśród najwyżej ocenionych firm znalazły się:

  1. Cisco (22,8%)
  2. Atende (17,6%)
  3. Huawei Enterprise (9,6%)

Wiosną widzimy się w Warszawie!

Wystartowała już rejestracja na 22 edycję PLNOG! Zgodnie z życzeniami uczestników nie zabraknie tam tematów związanych z automatyzacją, security czy Cloudem. Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły lub uwagi, koniecznie zajrzyjcie na stronę konferencji.

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: