Michał Furmankiewicz - od decyzji do migracji
APLIKACJE W CHMURZE

Od decyzji biznesowych do migracji: CIO na rozdrożu

W rozmowie z Michałem Furmankiewiczem, wiceprezesem Chmurowisko odpowiedzialnym z konsulting, poruszamy temat przełożenia decyzji strategicznych podejmowanych przez zarząd w celu poprawy efektywności operacyjnej na konkretne działania w obszarze IT, w tym decyzje czy i jak migrować systemy do chmury.

Jeśli zapadła decyzja biznesowa, kierunkowa o podjęciu działań w celu poprawy efektywności, w tym efektywności IT, może to oznaczać konieczność migracji części lub nawet całości aplikacji do chmury – jakie kroki powinien podjąć szef IT (CIO, CTO, COO, Dyrektor ds. IT itd.) aby przygotować business case, możliwe scenariusze realizacji, wybór dostawcy, KPI a finalnie zaplanować migrację, tj. przygotować projekt lub program?

Celem nadrzędnym jest optymalizacja zasobów i modelu działania IT (aplikacji, licencji baz danych, kosztów transferu danych, dostępności systemów, backupu i Disaster Recovery Plan, responsywności na zmienne obciążenie ze względu na sezonowość) oraz kosztów (w tym osobowych). Nie migrujemy do chmury dla zasady ale z uzasadnieniem ekonomicznym i organizacyjnym.

Oglądaj na kanale Cloud Forum

Subskrybuj

 

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: