BIZNES INNOWACJE WYDARZENIE

Michael Dell, debata o transformacji i wdrożenie Beyond.pl

Gościem honorowym tegorocznego Dell Technologies Forum, które odbyło się 11 września w Warszawie, był Michael Dell, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w branży – ikona światowego biznesu i założyciel Dell Technologies. Uczestnicy konferencji mieli okazję na rzeczywistych przykładach przekonać się jakie korzyści niesie ze sobą cyfrowa transformacja biznesu i IT.

Dell Technologies Forum to największe globalne wydarzenie grupy, podczas którego firmy należące do amerykańskiego lidera IT oraz liczni partnerzy dzielą się swoim know-how, dyskutują nad postępującą transformacją cyfrową oraz wpływie nowoczesnych technologii i systemie ich zależności w biznesie. Tegoroczna edycja Forum koncentrowała się na aspektach czwartej rewolucji przemysłowej. Pierwsze trzy związane były z mechanizacją, produkcją masową i automatyzacją. Kolejna, czyli Przemysł 4.0, to połączenie technologii – tych fizycznych i cyfrowych. Tematyka została podzielona na cztery obszary:

  • Digital Transformation: nowe funkcjonalności aplikacji Agile i wykorzystanie narzędzi analitycznych do budowania lepszych kontaktów z klientem.
  • IT Transformation: najnowsze produkty, które wspierają wszystkie aspekty nowoczesnej infrastruktury, w tym pamięci masowe, serwery, rozwiązania sieciowe, rozwiązania chmurowe i rozwiązania dedykowane do ochrony danych.
  • Workforce Transformation: unikalne rozwiązaniach firmy Dell, które są nagradzane w wielu kategoriach, a zaprojektowane z myślą o różnych wymiarach pracy.
  • Security Transformation: nowości ze świata technologii IT dla bezpieczeństwa biznesu.

O redefinicji roli IT w dobie zmian technologicznych debatowali liderzy organizacji wspierających rozwój kompetencji niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w cyfryzującym się biznesie: Dariusz Piotrowski – VP, General Manager Dell EMC Polska, Bartosz Górczyński – Managing Partner, CIONET & Digital Excellence Polska, Krzysztof Frydrychowicz – Managing Partner, CIONET & Digital Excellence Polska, Krzysztof Kozakiewicz – CEO, Fundacja Let’s Manage IT, Robert Pławiak – Prezes Fundacji IT Leader Club Polska, Piotr Szymczak – Head of think tank How To Do IT, Business Development Director. ICAN Institute HBRP. Debatę poprowadził Marcin Morawski – Country Marketing Manager Dell EMC Polska.

Istotnym punktem wydarzenia były sesje case studies prezentujące konkretne innowacje technologiczne w Polsce. Jedną z nich bezsprzecznie jest uruchomienie przez Beyond.pl usługi Azure Stack na platformie produkcyjnej. Jest to pierwsza tego typu komercyjna realizacja w Europie Środkowo-Wchodniej. W dyskusji panelowej podsumowującej wdrożenie Azure Stack w Beyond.pl udział wzięli: Maciej Madziała – Beyond.pl, Paweł Berkowski – DellEMC oraz Waldemar Skrzypiec – Microsoft, a uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak wyglądał cały proces wdrożeniowy.

Zaledwie 5% polskich przedsiębiorstw można zakwalifikować do liderów transformacji cyfrowej

– takie są wyniki badania Dell Technologies Digital Transformation Index przeprowadzonego wspólnie z firmą Intel, którego celem była analiza działań podejmowanych przez średnie i duże firmy, zmierzających do realizacji nowych modeli dojrzałości cyfrowego przedsiębiorstwa. Wyniki zaprezentowane zostały podczas jednego ze spotkań które poprowadzili wspólnie Dariusz Piotrowski oraz Radomir Bordon. Z badania wynika również, że zdaniem 73% badanych menedżerów transformacja cyfrowa powinna objąć ich organizacje w szerszym zakresie.

Prowadzone co dwa lata badanie Digital Transformation Index obejmuje firmy z 16 krajów i stara się ocenić podejmowane przez przedsiębiorstwa działania związane z realizacją transformacji cyfrowej. Więcej na temat metodologii i wskaźników badania można znaleźć tutaj.

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: