BLOCKCHAIN INNOWACJE WYDARZENIE

Insurance & Finance Decentralized czyli Blockchain w praktyce

Ubezpieczenia i finanse to naturalne ekosystemy dla zastosowań technologii decentralizacji, w tym rozwiązań opartych o blockchain. Już 20 września odbędzie się seminarium połączone z warsztatem z zakresu ubezpieczeń i finansów zdecentralizowanych organizowane przez Blockchain Alliance i partnerów.

Do swojej warszawskiej siedziby na seminarium Insurance & Finance Decentralized zaprasza partner wydarzenia – firma Billon. Podczas seminarium będzie okazja zobaczyć prezentacje wybitnych przedstawicieli branży Blockchain w Polsce. Spotkanie poprowadzą dr Tomasz Smus oraz Krzysztof Cieślikowski, reprezentujący Blockchain Alliance, a wśród prelegentów będą m.in. Piotr Góralczyk (Unified API), Jacek Figuła, Jacek Pikul (Billon), Piotr Szczepanik (Coinfirm), Michał Legumina (Atende), Dorota Zabłocka (EY) czy Paweł Dudojc (Wierzbowski & Eversheeds).

Szczegóły wydarzenia można sprawdzić tutaj.

Ideą seminarium jest przedstawienie możliwości i ograniczeń technologii Blockchain w kontekście ubezpieczeń i finansów w Polsce i na świecie, prezentacja rozwiązań i zastosowań kryptowalut w modelach biznesowych, omówienie technologii Blockchain (otwartych i zamkniętych), rozproszenia baz danych oraz prezentacja rozwiązań użycia technologii Blockchain w zakresie trwałego nośnika. Seminarium jest połączeniem teorii z praktyką (elementy warsztatu) i daje możliwość kontaktu (bezpośrednio i poprzez rundę pytań) z osobami wdrażającymi projekty. Zaprezentowany zostanie globalny raport Blockchain w sektorze ubezpieczeń I finansów.

Do kogo adresowane jest to wydarzenie?

  • dla początkujących sympatyków Blockchain,
  • dla osób chcących poszerzyć wiedzę w różnych zakresach: koncepcji, modeli biznesowych, technologii, rozwiązań prawnych w dziedzinie nowych technologii,
  • dla wszystkich, którzy zastanawiają się w jaki sposób i gdzie mogą zastosować Blockchain,
  • dla menedżerów i specjalistów z zakresu ubezpieczeń i finansów, osób, które odpowiedzialnie są za rozwój biznesu, podejmowanie decyzji strategicznych, rozwijają koncepcje R&D,
  • przedsiębiorców, inwestorów, osoby implementujące nowe technologie, którzy chcą nawiązać współpracę ze startupami oraz dostawcami rozwiązań w zakresie nowych technologii,
  • praktyków ubezpieczeń i finansów, ale i także wszystkich tych, którzy zajmują się wdrożeniami innowacyjnych technologii.

Blockchain Alliance

Blockchain Alliance (BA) promuje ideę edukacji i badań oraz dobrych praktyk zastosowania technologii Blockchain. Do społeczności BA należą liderzy branży Blockchain reprezentujący najlepsze praktyki przedsiębiorstw w Polsce i na świecie. BA współpracuje z przedsiębiorcami, inwestorami, środowiskiem akademickim oraz Early Adopters nowych technologii.  Społeczność BA wspólnie skupia się na połączeniu całej różnorodności dyscyplin, w których można zastosować technologię Blockchain oraz rozproszone rejestry baz danych DLT i waluty cyfrowe.

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: