BIZNES WYDARZENIE

IBM przejmuje Nordcloud, dobra informacja dla polskiego rynku

IBM ogłosił 21 grudnia b.r. chęć przejęcia fińskiej firmy konsultingowej Nordcloud, specjalizującej się w przenoszeniu infrastruktury klientów do chmury publicznej oraz zarządzaniu infrastrukturą chmurową w imieniu klienta.

Nordcloud jest pozycjonowany przez firmę analityczną Gartner jako challenger Magic Quadrant w zakresie usług zarządzanych infrastruktury chmury publicznej w roku 2020. Zatrudnia ok. 500 specjalistów certyfikowanych w obszarach architektury chmur publicznych AWS, Microsoft Azure i GCP. Posiada też najwyższe poziomy partnerstwa z wszystkimi trzema ww. dostawcami. Nie zaskakuje więc, że znalazł się na radarze zainteresowania IBM, który dynamicznie realizuje swoją strategię zaangażowania we wsparcie przedsiębiorstw w obszarze wdrożeń chmury hybrydowej. Wpisuje się w tą strategię razem z przejęciem firmy RedHat w 2018 r. oraz ostatnimi transakcjami przejęć Expertus, TruQua i Instana, które poszerzają ofertę IBM dla klientów chmurowych o rozwiązania płatności elektronicznych, konsultingu rozwiązań SAP oraz monitoringu wydajności aplikacji w chmurze.

Dariusz Dwornikowski Nordcloud Poland
Dariusz Dwornikowski, Nordcloud

Nordcloud posiada sieć biur w Europie, w tym w Polsce. W Poznaniu mieści się m.in. centrum R&D, którym kieruje Dariusz Dwornikowski pełniący jednocześnie rolę Head of Engineering w Nordcloud. Po przejęciu Nordcloud pozostanie niezależnym podmiotem analogicznie do innych przejmowanych firm z obszaru chmury (jak choćby RedHat), choć bez wątpienia współpraca z IBM Global Business Services pozwoli firmie na szeroką i szybką ekspansję, również w Polsce.

– Nasi klienci coraz częściej podchodzą holistycznie do modernizacji aplikacji, co umożliwia płynną integrację tradycyjnych środowisk IT, chmury prywatnej i chmury publicznej – powiedział John Granger, COO w IBM Global Business Services. – To co ma do zaoferowania Nordcloud: nowoczesne narzędzia do budowy aplikacji natywnych, metodykę i kapitał ludzki sprawia, że IBM wysyła silny sygnał swojego zaangażowania w końcowy sukces transformacji chmurowej naszych klientów.

 

 

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: