DATA CENTER WYDARZENIE

Equinix zwiększa inwestycje w Polsce

Equinix, dostawca infrastruktury cyfrowej, ogłosił dzisiaj rozbudowę swojego centrum danych WA1 International Business Exchange (IBX) w Warszawie. Nowa inwestycja w WA1 pozwala na dalszy rozwój ekosystemów biznesowych i wsparcie cyfryzacji zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych firm. Czwarta faza inwestycji ma zostać otwarta w IV kwartale 2020 roku.

Ponad 200 dostawców sieci, ponad 70 firm świadczących usługi w chmurze i IT oraz ponad 35 dostawców treści, sprawia, że nowo rozbudowany i zaawansowany technicznie obiekt znajduje się w centrum cyfrowej transformacji w Polsce. WA1 zapewnia również dostęp do Equinix Internet Exchange (dawniej Polish Internet eXchange – PLIX) – jednego z największych węzłów ruchu sieciowego w Europie Wschodniej.

Robert Busz dyrektor zarządzający Equinix Polska– Nasze centra danych w Polsce odgrywają ważną rolę w globalnej infrastrukturze Equinix. – mówi Robert Busz, dyrektor zarządzający Equinix Polska. – Nowe inwestycje takie jak obecna modernizacja i rozbudowa WA1 pozwalają nam jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów lokalnych i międzynarodowych. Zapewniając bezpośrednie i bezpieczne połączenia z wieloma światowymi dostawcami usług chmurowych nasze centrum danych WA1 daje klientom możliwość budowania strategicznych hybrydowych środowisk multi-cloud.

Ilość danych generowanych, przetwarzanych i wykorzystywanych w różnych branżach stale rośnie. Obecnie ten trend dodatkowo wzmacnia również ogromne zapotrzebowanie na usługi sieciowe wynikające z potrzeby pracy w trybie zdalnym. Zwiększenie obecności Equinix w Warszawie poprzez rozbudowę WA1, daje klientom korporacyjnym dostęp do rosnącej sieci dostawców usług.

Equinix w Warszawie oferuje dostęp do gęstej sieci dostawców usług telekomunikacyjnych, chmurowych, IT oraz finansowych. Ten bogaty ekosystem biznesowy zapewnia firmom możliwość bezpośredniego łączenia się ze sobą w bezpiecznym środowisku i przy zwiększonej wydajności. Centrum danych WA1 stanowi część rosnącej globalnej platformy – Platform Equinix, na którą składa się ponad 210 centrów danych na całym świecie, umożliwiając bezpośrednią i bezpieczną łączność z klientami i partnerami w cyfrowych łańcuchach dostaw.

W tym roku Equinix ogłosił również otwarcie swojego trzeciego centrum danych w Warszawie o nazwie WA3. Koszt inwestycji wyniósł ok. 34 milionów dolarów (ok. 31 milionów euro).

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: