equinix data center location
DATA CENTER WYDARZENIE

Equinix otworzy nowe centrum danych w Warszawie

Equinix globalny dostawca usług połączeń bezpośrednich i centrów danych, zapowiada otwarcie w pierwszym kwartale 2020 r. nowego data center w Warszawie. Centrum danych International Business Exchange (IBX) o nazwie WA3 będzie oferować najnowocześniejsze usługi kolokacyjne i szeroki wybór zaawansowanych usług połączeń bezpośrednich.

Nowe centrum danych Equinix ułatwi polskim firmom realizowanie inicjatyw w zakresie cyfryzacji biznesu i transformacji IT do chmury, a także umożliwi globalnym firmom rozszerzenie działalności cyfrowej w Polsce.

Współczesne przedsiębiorstwa pracują nad zmianą sposobu działania w zmieniającym się środowisku cyfrowym. Transformacji cyfrowej towarzyszy lawinowy wzrost ruchu IT na całym świecie i rosnące zapotrzebowanie na łączność. Przedsiębiorstwa mogą skracać odległości pomiędzy usługami cyfrowymi a użytkownikami poprzez maksymalne rozbudowanie infrastruktury sieciowej na krawędzi (edge) i zwiększanie wydajności przy rosnących obciążeniach sieci. Firmy potrzebują coraz szerszej sieci połączeń bezpośrednich, by móc działać szybciej. Oferując zwiększoną przepustowość w Warszawie, Equinix odpowiada na te potrzeby i stymuluje rozwój gospodarki cyfrowej.

Nowa inwestycja Equinix w centrum danych WA3 jest kolejnym krokiem w ramach rozbudowy stale rozwijanej platformy Platform Equinix, na którą składa się ponad 200 centrów danych i która zapewnia łączność pomiędzy klientami i partnerami w ramach cyfrowego łańcucha dostaw. W pierwszej fazie projektu WA3 będzie oferować 475 szaf serwerowych i ponad 1,400 m2 (15,200 ft.2) powierzchni kolokacyjnej. Centrum danych WA3 będzie spełniać najnowsze standardy innowacyjności w budownictwie. Jedną z takich innowacji jest przeciwpożarowy system mgły wodnej.

Robert Busz dyrektor zarządzający Equinix PolskaRobert Busz, dyrektor zarządzający Equinix Polska: – Suwerenność danych ma zasadnicze znaczenie dla naszych klientów w Polsce i dla całego rynku. Jest też źródłem poważnych obaw dla lokalnych podmiotów. WA3 będzie kamieniem milowym i wsparciem w dalszym rozwoju suwerenności danych w chmurze na terenie Polski. Stworzymy idealny lokalny ekosystem dla globalnych dostawców usług w chmurze, złożony z platformy połączeń bezpośrednich (interconnection), centrum danych WA3 i ECX Fabric.

W ciągu najbliższych 3 lat „umrze” nawet do 90% prywatnych serwerowni w Polsce – wywiad z Robertem Buszem, dyrektorem zarządzającym Equinix Polska.

 

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: