APLIKACJE W CHMURZE BIZNES WYDARZENIE

Jak sobie radzą Digital Transformers. Będzie kontynuacja

Organizatorzy i uczestnicy są zgodni co do tego, że warto kontynuować cykl wydarzeń Digital Transformers. Zapraszamy do obejrzenia relacji i prezentujemy podsumowanie wydarzenia.

24 maja 2018 roku w Warszawie odbyło się Digital Transformers — wydarzenie poświęcone rozwiązaniom wspierającym cyfrową transformację w organizacjach. Perspektywa dostawców narzędzi spotkała się z punktem widzenia użytkowników reprezentujących tak różne obszary biznesu jak między innymi finanse, logistyka czy sprzedaż. Jedną z gwiazd było niewątpliwie rozwiązanie Qalcwise – pierwsza polska platforma do tworzenia aplikacji biznesowych bez użycia kodu.

Tym, co napędza cyfrową transformację, są przede wszystkim przełomowe technologie. Wśród prezentowanych rozwiązań znalazły się zarówno udoskonalone narzędzia technologicznych gigantów, jak i nowatorskie projekty, które do niedawna były “zaledwie” dobrze rokującymi start-upami, dziś zaś wyznaczają kierunek, w jakim w najbliższej przyszłości zmierzać będzie cyfryzacja biznesu.

W trakcie Digital Transformers mogliśmy obejrzeć nie tylko demonstracje technologicznych nowinek, lecz także spotkać doświadczonych liderów z takich firm jak Naspers, ABB, EY czy Lafarge dzielących się swoją wiedzą i doświadczeniami. Nie zabrakło studiów przypadku i success stories z digitalizacji konkretnych obszarów biznesu.

Aplikacje “No-code” i polski startup

Dwie z prezentacji zostały poświęcone platformie Qalcwise — pierwszemu w Polsce narzędziu do tworzenia aplikacji biznesowych bez użycia kodu. Mieliśmy okazję poznać je zarówno z perspektywy pomysłodawcy, jak i użytkownika.

Szukaliśmy prostego i elastycznego, dostępnego w Polsce rozwiązania do tzw. SRF, czyli sales rolling forecast — opowiadał Krzysztof Frączek, Sales & Operations Planning ​Director w LafargePrzewidywanie zapotrzebowania odbywało się w niewydolnych arkuszach Google, aż w końcu trafiliśmy na Qalcwise. To platforma pozwalająca na tworzenie złożonych aplikacji dostosowanych do konkretnych potrzeb biznesowych. Co najważniejsze, nie wymaga umiejętności kodowania — dodał.

Krzysztof w kilka dni zbudował aplikację, której szukał. Od kilku miesięcy obsługuje ona cały złożony proces w Lafarge i jest stale rozwijana przez użytkownika z działu sprzedaży. Krzysztof może liczyć na nasze wsparcie, ale prawdę powiedziawszy, sam radzi sobie doskonale, rozbudowując aplikację w sposób, którego nawet nie przewidywaliśmy — przyznał jeden z założycieli Qalcwise, Krzysztof Kowal.

Głównymi użytkownikami platformy w Lafarge są key account managerowie, handlowcy oraz dyrektorzy poszczególnych segmentów sprzedaży. Aplikacja dostosowuje interfejs oraz zakres wyświetlanych danych do każdego z użytkowników, dzięki czemu czas spędzony na interpretacji danych oraz ryzyko pomyłki zostały zredukowane do minimum.

Qalcwise znacznie przyśpieszył pracę, która do tej pory przyprawiała nasz dział o ból głowy. Jego wdrożenie również odbyło się błyskawicznie, po prostu zintegrowaliśmy go z SAPem. Myślę, że daje to dobrą perspektywę na użycie platformy także w innych działach i kolejnych procesach — podsumował Krzysztof Frączek.

Więcej o Qalcwise

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: