CloudFerro datacenter
DATA CENTER WYDARZENIE

CloudFerro w nowym data center z certyfikatem EN 50600

CloudFerro wykorzystuje dla swoich serwerów najnowszy obiekt Netii: Data Center Mind. Wiodący polski dostawca usług cloud computingu zdecydował się na wynajem dodatkowej przestrzeni w związku z rozwojem firmy.

W nowo otwartym obiekcie Netii w podwarszawskich Jawczycach, CloudFerro umieści kilkadziesiąt szaf serwerowych. Docelowo ma być ich ponad setka.

– W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na nasze usługi chmurowe, a co za tym idzie, szybkim tempem rozwoju naszej firmy, poszukiwaliśmy kolejnego data center w Warszawie lub okolicy, które będzie skalowalne do poziomu co najmniej 100 szaf serwerowych. Realizujemy coraz więcej projektów chmurowych związanych z danymi satelitarnymi w ramach europejskiego Programu Copernicus, w zakresie ich przechowywania i przetwarzania. To z kolei związane jest z bardzo wysokimi wymaganiami stawianymi przez naszych klientów, którymi są największe europejskie instytucje związane z przetwarzaniem danych satelitarnych: Europejska Agencja Kosmiczna, ECMWF czy EUMETSAT – mówi Grzegorz Pawlicki, Hardware & Procurement Team Manager w CloudFerro.

Przy wyborze nowego miejsca dla swoich serwerów CloudFerro brało pod uwagę kwestie bezpieczeństwa oraz lokalizację w bliskiej odległości od siedziby firmy. Co istotne, obiekt uzyskał właśnie certyfikację zgodności z normą europejską EN 50600 oficjalnym standardem krajów Unii Europejskiej w zakresie budowy, funkcjonowania i eksploatacji centrów przetwarzania danych, którą w Polsce spełniają w tej chwili tylko cztery tego typu obiekty. Pod uwagę wzięto także kryteria związane z ochroną środowiska naturalnego. Obiekt w Jawczycach także pod tym względem spełnia wymagania CloudFerro – jest zasilany w 100 proc. zieloną energią oraz wykorzystuje przyjazne dla środowiska rozwiązania w zakresie zasilania awaryjnego.

Netia Data Center Mind w Jawczycach pod Warszawą
Netia Data Center Mind w Jawczycach pod Warszawą

Centrum Danych Netii jest ósmym obiektem, w którym firma utrzymuje swoje serwerownie z publicznymi i hybrydowymi elementami infrastruktury chmurowej. Warszawski dostawca cloud computingu ma obecnie 3 lokalizacje w Polsce (w Warszawie i okolicach), 3 w Niemczech, jedną we Włoszech i jedną w Wielkiej Brytanii. To, co łączy te wszystkie obiekty data center, to bezpieczeństwo, przekładające się na bezpieczeństwo usług i danych.

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: