HPE Beyond SAP
DATA CENTER WYDARZENIE

Beyond.pl uruchamia platformę infrastrukturalną do obsługi środowisk SAP wspólnie z HPE

Beyond.pl połączył siły z Hewlett Packard Enterprise (HPE), aby stworzyć najwyższej jakości platformę infrastrukturalną dla firm korzystających z rozwiązań SAP na bazie danych HANA. Nowa oferta oparta jest na certyfikowanej przez SAP infrastrukturze HPE GreenLake, która jest  hostowana w najbezpieczniejszym i w 100% zielonym centrum danych Beyond.pl.

Nowa usługa jest kontynuacją strategicznego partnerstwa zawartego pomiędzy Beyond.pl i HPE w marcu tego roku. Mając duże doświadczenie w obsłudze klientów SAP firmy postanowiły wykorzystać synergię usług do uruchomienia dedykowanego rozwiązania infrastrukturalnego dla firm, które mierzą się z rosnącym rozmiarem baz danych HANA i zapotrzebowaniem na infrastrukturę w związku z migracjami na system SAP S/4HANA. Platforma jest odpowiedzią na potrzeby tych klientów SAP, którzy chcą zwiększyć niezawodność i dostępność swoich krytycznych systemów poprzez migrację do najbezpieczniejszego data center w regionie Europy Środkowej, czerpać korzyści z elastycznych modeli rozliczeniowych i ograniczyć ślad węglowy swojej infrastruktury cyfrowej, a jednocześnie muszą utrzymywać swoje rozwiązania IT na infrastrukturze w pełni zgodnej z wymaganiami HANA i certyfikowanej przez SAP.

Hybrydowe IT klasy enterprise

Coraz więcej przedsiębiorstw wdraża outsourcing IT i model as-a-service w swoich organizacjach. Firmy korzystające z rozwiązań SAP nie są tu wyjątkiem. – Jednak w ich przypadku wynika to przede wszystkim z krytycznego znaczenia systemów klasy enterprise. – zauważa Wojciech Stramski, Prezes Zarządu Beyond.pl. – Firmy te potrzebują najwyższego poziomu bezpieczeństwa i zapewnienia dostępności dla swojej infrastruktury. Nasza wspólna oferta infrastrukturalna z HPE spełnia te warunki. Jesteśmy najbezpieczniejszym centrum danych w regionie CEE, a HPE jest numerem jeden wśród dostawców systemów dla SAP HANA z około 40-procentowym udziałem w rynku. Korzystając z naszego rozwiązania klienci otrzymują dostęp do elastycznego modelu płatności, co prowadzi do znacznych oszczędności w zakresie nakładów inwestycyjnych i obniżenia całkowitego kosztu posiadania rozwiązania. Nie ma na rynku porównywalnego rozwiązania infrastrukturalnego, które zapewnia dostęp do krytycznej infrastruktury SAP na takim poziomie bezpieczeństwa i efektywności energetycznej przy optymalnych czasach transferu danych w całej Europie. Dodatkowo, Beyond.pl jest w 100% zasilany zieloną energią i oferuje najatrakcyjniejszą efektywność energetyczną na rynku CEE, co zapewnia minimalizację śladu węglowego infrastruktury SAP – mówi Wojciech Stramski.

Platforma jest kompletnym rozwiązaniem infrastrukturalnym dedykowanym dla wszystkich firm, które wykorzystują rozwiązania SAP na bazie danych HANA, w tym m.in. SAP ERP, SAP S/4HANA, SAP BW. Rozwiązanie jest dostarczane w pełni jako usługa (as a service), co pozwala uniknąć wstępnych inwestycji, eliminuje koszty wynikające z prowadzenia infrastruktury we własnym zakresie oraz dostarcza najnowocześniejszą infrastrukturę spełniającą wymagania platformy bazodanowej HANA. Beyond.pl zapewnia ponadto kompleksowe wsparcie SAP w zakresie rozwoju i administracji środowisk utrzymywanych na platformie poprzez ścisłą współpracę z renomowanych partnerami SAP.

Kluczowa niezawodność platformy SAP

Cechą wyróżniającą nowe rozwiązanie jest fizyczna lokalizacja dedykowanego środowiska dla systemów SAP. Cała infrastruktura jest zlokalizowana w Beyond.pl Data Center 2 w Poznaniu, które jest jednym z trzech najbezpieczniejszych centrów danych w Unii Europejskiej. Utrzymywanie systemów SAP w data center o standardzie bezpieczeństwa ANSI/TIA-942 Rated 4 jest gwarancją najwyższego poziomu bezawaryjności, co dla rozwiązań klasy enterprise takich jak SAP jest kluczowe. Ponadto dzięki atrakcyjnej ofercie łączności i strategicznemu położeniu Poznania na mapie Europy Beyond.pl zapewnia optymalny czas transferu danych do kluczowych lokalizacji na Starym Kontynencie, co jest szczególnie ważne dla międzynarodowych firm o rozproszonych środowiskach SAP.

– Obsługujemy ponad 34.000 klientów SAP na całym świecie, a to co widzimy na rynku to stale rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania infrastrukturalne HANA dostarczane w modelu as-a-service. Co więcej, firmy stają się coraz bardziej świadome swoich strategii alokowania kapitału i nie wszystkie są zainteresowane wdrażaniem oraz utrzymaniem wewnętrznych serwerowni lub inwestowaniem w sprzęt i systemy operacyjne w modelach jednorazowych. Dzięki połączeniu oferty HPE GreenLake z najnowocześniejszą infrastrukturą kampusu Beyond.pl, najwyższego poziomu bezpieczeństwa, efektywnością energetyczną, łącznością oraz usługami powstała unikalna oferta utrzymania środowisk SAP, która pozwala na przejście z tradycyjnych, kapitałochłonnych modeli on-premise na bardziej optymalne rozwiązania as a service – mówi Marcin Szymanik, Service Provider Sales w Hewlett Packard Enterprise Polska.

Platforma stworzona przez Beyond.pl we współpracy z HPE jest jednym z najbardziej zielonych środowisk dla rozwiązań SAP dostępnych na rynku. To efekt podejścia do zrównoważonego rozwoju, który jest wpisany w DNA obu partnerów. Data Center 2 Beyond.pl jest w 100% zasilane zieloną energią i jest jednym z najbardziej efektywnych energetycznie centrów danych w Europie ze wskaźnikiem efektywności energetycznej PUE na poziomie 1.2. Z kolei HPE GreenLake zapewnia klientom elastyczną ofertę w formie usługi, dzięki której płacą tylko za wykorzystaną moc, upraszczają swoje obciążenia co pozwala oszczędzać energię i zmniejszać negatywny wpływ na środowisko.

 

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: