Podczas F5 Virtual Solutions Day zespół F5 przedstawił kluczowe trendy transformacji oraz opartą o nie, najnowsza ofertę F5 w obszarze dostarczania i ochrony aplikacji, przez które przepływają dane
BEZPIECZEŃSTWO

Nie ma biznesu bez aplikacji, ich skutecznego dostarczania i ochrony

Podczas F5 Virtual Solutions Day zespół F5 przedstawił kluczowe trendy transformacji oraz opartą o nie, najnowsza ofertę F5 w obszarze dostarczania i ochrony aplikacji, przez które przepływają dane – kluczowe we współczesnej gospodarce.


Materiał Partnera

Niemal 100% firm na świecie działa z aplikacjami, które są kluczowe dla biznesu

F5 ze swoimi produktami i usługami skupia się dziś na kluczowych dla działań gospodarczych narzędziach – aplikacjach. Oferta zawiera rozwiązania F5 wzbogacone o marki wiodące dla wsparcia gospodarki aplikacji, których akwizycje przeprowadziliśmy w ostatnich kilkunastu miesiącach. Są to: NGINX, Shape Security i  Volterra – z budowaną platformą Edge 2.0, która umożliwia stosowanie rozwiązań F5 na krawędzi sieci.

Ewolucja aplikacji dla niezakłóconych doświadczeń użytkownika

Dzieje się tak za sprawą pędzącej digitalizacji – konkurencja rośnie online. Firmy widzą konieczność przyśpieszenia wdrażania aplikacji wobec oczekiwań użytkowników, klientów. Bezpieczne i płynne doświadczenie cyfrowe jest kluczowe dla niezakłóconej pracy, udanych zakupów online czy e-finansowej transakcji. Natychmiastowa realizacja zapytania, czyli „tu i teraz”, a właściwie „natychmiast” jest często warunkiem powodzenia transakcji czy budowania zaufania do marki. Dlatego rozpraszamy aplikacje i ich funkcje – dążąc do tego, aby były jak najbliżej użytkownika – w środowiskach multi-cloud, aż do rozwiązań Edge. Co za tym idzie – mamy w zdigitalizowanej rzeczywistości do czynienia z coraz większa liczbą ogłaszanych podatności w aplikacjach.

Szybsze, bezpieczniejsze, sprawniejsze i… tańsze od monolitów – aplikacje adaptacyjne

Konteneryzacja postępuje – większość organizacji obok aplikacji tradycyjnych – monolitycznych korzysta już z nowoczesnych, adaptacyjnych opartych o mikrousługi. Tak jest szybciej, sprawniej i znacznie taniej dla działań operacyjnych. Adaptowanie się do zmiennych warunków otoczenia, wpisane w nowoczesne aplikacje, pozwala na ich samoobsługowość w zakresie bezpieczeństwa czy skalowania.

Akceleracja dostarczania aplikacji, kluczowe obszary

Odpowiedzią na konieczność przyspieszenia aplikacji tradycyjnych jest dostępny w naszej ofercie F5 BIG-IP, dzięki któremu ich dostarczanie jest zwyczajnie łatwiejsze.

W obszarze dostarczania i skalowania nowoczesnych aplikacji F5 proponuje dziś rozwiązania NGINX. Dzięki serwerowi F5 NGINX (www i proxy) wspierającemu konteneryzację i pracę deweloperów, tworzony kod staje się aplikacją i trafia od razu do środowiska produkcyjnego. Wykorzystywany globalnie przez setki milionów domen F5 NGINX został zaprojektowany z myślą o wysokiej dostępności i skalowalności serwisów.

Ochrona aplikacji – do indywidualnych potrzeb firm i organizacji

O wadze aplikacji dla biznesu i organizacji wiedzą kryminaliści. Dlatego – mimo że najgłośniejsze są ataki ransomware – do najgroźniejszych dla biznesu należą ataki webowe. Na F5 Day przedstawiliśmy kluczowe trendy w tym obszarze, które wpływają na wybór WAF – ochrony aplikacyjnej.

Poruszyliśmy więc kwestie automatyzacji ataków. Wiemy, że 77% ataków webowych pochodzi z botnetów, a ponad 50% całego obsługiwanego ruchu jest przecież zautomatyzowana – to ruch syntetyczny, z czego minimum 30% to ruch złośliwy! Opowiedzieliśmy o możliwościach F5 Security powiązanych ze zautomatyzowaną obroną Shape, które gwarantują ochronę aplikacyjną w każdym środowisku przed atakami typu fraud.

Shape chroni najwięcej kont użytkowników na świecie, a jak wiemy, dane uwierzytelniające są pod rosnącym obstrzałem przestępców (dwukrotny wzrost incydentów związanych z wyciekami poświadczeń w ostatnich 4 latach). Podczas F5 Day zwróciliśmy uwagę na możliwości wynikające z wiedzy płynącej z zastosowania rozwiązań F5 AI&Data z Shape Security klasyfikującym zautomatyzowany ruch poprzez rozpoznawanie powracających użytkowników.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami z wystąpień poszczególnych prelegentów F5 Day pod linkiem Bądź cyberbezpieczny!

 

Zdobywaj praktyczną wiedzę i buduj kompetencje chmurowe

Zapisz się na newsletter Cloud Forum

Tak, chciałbym/abym otrzymywać od Cloud Forum najnowsze informacje drogą elektroniczną, w tym w szczególności w formie dedykowanego Newslettera. Zostałem/am poinformowany/a, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie.


 

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: