f5 Cybersecurity Virtual Solution Day
BEZPIECZEŃSTWO WYDARZENIE

Bezpieczeństwo danych jest kluczowe dla realnego bezpieczeństwa ludzi

Ryzyko skompromitowania zabezpieczeń i wycieku lub utraty danych przebija się obecnie częściej do świadomości osób decyzyjnych w organizacjach, zwłaszcza w czasie pandemii w obliczu rosnącej liczby zagrożeń. Sfera cyberbezpieczeństwa to ciągły wyścig zbrojeń, stąd warto zadbać o aktualną wiedzę.

Okazją do aktualizacji jest F5 Virtual Solutions Day Poland, który odbędzie się online 9 marca b.r. Czego można oczekiwać po tym wydarzeniu? Poprosiliśmy dyrektora generalnego F5 Networks Polska, Ireneusza Wiśniewskiego o krótką charakterystykę motywacji i programu wydarzenia.

Redakcja: Na F5 Day chcecie zaprezentować najnowsze rozwiązania i możliwości ochrony danych, dzięki Waszym rozwiązaniom – dlaczego ten obszar jest taki ważny?

Ireneusz Wiśniewski, dyrektor generalny F5 Poland
Ireneusz Wiśniewski, dyrektor generalny F5 Networks Polska

Ireneusz Wiśniewski: – Świat wokół nas dynamicznie przyspiesza w obszarze transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Powierzchnia dostarczania aplikacji rośnie – z rozwiązań multi-chmurowych korzysta już większość korporacji. W ślad za zmieniającym się otoczeniem w pandemicznym i post-COVIDowym świecie, zmieniają się też uwarunkowania. Gospodarka oparta na danych jest jednocześnie oparta na aplikacjach przez które przepływają i dzięki którym stają się namacalne. Bezpieczeństwo tych danych jest kluczowe dla realnego bezpieczeństwa ludzi.

Powierzchnia ataków rośnie proporcjonalnie, bez względu na to gdzie rozmieszczone są aplikacje – w prywatnej, publicznej chmurze czy stacjonarnie. Dlatego nowoczesna ochrona musi uwzględniać zarówno kompleksową ochronę nowoczesnych aplikacji, które mogą się adaptować do zmiennych warunków, jak i tych tradycyjnych. Powinna też dostarczać rozwiązania zabezpieczeń przed oszustwami i nadużyciami, w tym ich zautomatyzowaną odsłoną. Jednocześnie wymagania użytkowników online rosną – samo dostarczanie aplikacji nie może być więc zakłócone, bo mogłoby wpłynąć na pozytywne doświadczenia użytkownika. Wymagania rosną, a F5 ma pewne podpowiedzi i odpowiedzi jak chronić dane, chcemy się wiedzą z zakresu cyberbezpieczeństwa podzielić.

O czym konkretnie opowiecie na F5 Virtual Solutions Day?

– Chcemy pokazać nasze nowe rozwiązania F5 niosące nowe możliwości ochrony danych. Jest to możliwe dzięki naszym markom NGiNX, Shape Security oraz Volterra .

Jaka będzie praktyczna, warsztatowa odsłona spotkania?

– Przygotowaliśmy część praktyczną, chcemy zaprezentować różne modele wdrażania WAF (Web Application Firewall) – najlepsze dla różnych typów organizacji.  Każda z części wydarzenia poświęcona jest odrębnej tematyce będzie zawierała elementy praktyczne – warsztatowe.

Czy jakiemuś rodzajowi zabezpieczeń poświęcicie szczególną uwagę?

– Ze względu na rosnącą automatyzację i wysoki poziom zaawansowania technologicznego ataków hakerskich, z wykorzystaniem SI włącznie, chcemy poświęcić jeden panel dla podzielenia się wiedzą, jak zabezpieczać się przed takimi sprytnymi i zautomatyzowanymi atakami.  Potrafimy już śledzić włamywacza i analizować jego zwyczaje.

Co pozostaje stałym trendem wartym uwagi?

– Na pewno skuteczne zarządzanie dostępem do danych organizacji (APM) – rozwiązania mogą być integrowane z różnymi chmurami publicznymi – czemu chcielibyśmy poświęcić ostatnią część F5 Day.

W programie F5 Virtual Solutions Day:

Nowe rozwiązania F5 i nowe możliwości ochrony danych możliwe dzięki markom NGiNX, Shape Security oraz Volterra.

Najlepsze modele wdrażania WAF – różne organizacje. Aplikacje są wypierane przez mikrousługi, najczęściej kontenerowe – dobór odpowiedniego WAF kluczowy w każdym środowisku.
Opowie Mariusz SawczukBusiness solutions for secure applications and data | Specialist Systems Engineer | North & East EMEA F5

Zabezpieczanie przed zautomatyzowanymi i zaawansowanymi atakami hackerskimi. Dobre praktyki API dla bezpieczeństwa biznesu.
Zaprezentuje Grzegorz Kornackiinżynier ds. bezpieczeństwa F5

Skuteczne zarządzanie dostępem do danych organizacji (APM) – integracja rozwiązania z chmurami publicznymi. Wzrost pracy zdalnej i lockdown wymuszają wzmożoną potrzebę kontroli dostępu, a większość firm już z chmury publicznej korzysta.
Dobre praktyki od Macieja Iwanickiegoinżyniera rozwiązań bezpieczeństwa w F5

Zarejestruj się już dziś!

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: