Chmura dla biznesu - Oktawave
BEZPIECZEŃSTWO

Chmura dla biznesu: ile kosztuje Disaster Recovery Center w chmurze?

Firmy w codziennej działalności operacyjnej muszą zarządzać ryzykiem w różnych obszarach – finansowym, dostaw, prawnym, także technologicznym i IT. Zwłaszcza ten ostatni obszar zdecydowanie zyskał na znaczeniu a w wielu przypadkach wręcz stał się krytyczny.

Utrzymanie ciągłości działania (Business Continuity) z powodu pandemii stało się niemal z dnia na dzień wyzwaniem numer jeden w organizacjach z powodu zwiększonego zapotrzebowania na niezawodne aplikacje przenoszące sporą część działalności do świata cyfrowego oraz dlatego, że spora część aktywności – od zakupów po komunikację pracowników – przeniosła się ze świata fizycznego do wirtualnego. Obecnie można pokusić się o stwierdzenie, że jeśli nie działa IT to nie działa firma.

Kluczowym elementem, choć nie jedynym, zapewnienia ciągłości działania infrastruktury i systemów IT w organizacji jest plan odtwarzania po awarii (Disaster Recovery), najczęściej w oparciu o infrastrukturę zewnętrznego centrum danych. – A ile to będzie kosztować? Czy nie wystarczy nam backup np. raz na tydzień? – zapytają zgodnym głosem CEO, CFO i COO. Odpowiedzi na te oraz inne pytania udzielają Maciej Kuźniar i Zbigniew Kamiński w poniższym materiale wideo oraz odcinku podcastu. Co więcej – można skonsultować się z oboma ekspertami całkowicie bezpłatnie korzystając z linku poniżej.

Potrzebujesz porady w swoim konkretnym przypadku? Umów się na bezpłatne konsultacje z Maćkiem lub Zbyszkiem za pomocą formularza:

ZAREZERWUJ TERMIN

 

Maciej Kuźniar

COO, Oktawave

Pomysłodawca, główny architekt i COO największej polskiej chmury obliczeniowej Oktawave. Wcześniej, od 2003 r. związany z K2 Internet S.A., gdzie odpowiadał za rozwój i utrzymanie infrastruktury IT i współtworzył biznesowy sukces działu zajmującego się hostingiem zaawansowanych systemów IT dla kluczowych klientów. Autor koncepcji technologicznie wspierających rozwój biznesu oraz rozwiązań architektonicznych, gwarantujących wysoką dostępność i spełniających rygorystyczne wymogi serwisowe.

Zbigniew Kamiński

Multicloud Engineering Team Director, Oktawave

Z chmurą Oktawave związany od blisko 9 lat, w branży IT od 1999 roku. Zarządza zespołami wyspecjalizowanymi w analizie, optymalizacji, migracji i utrzymaniu systemów IT w chmurze. Obecnie skupiony na rozwoju usług Managed Kubernetes. Odpowiada także za wsparcie dużych portali internetowych, takich jak tui.pl, pracuj.pl czy serwisy grupy Edipresse, w trakcie i po migracji do chmury. Doradza w zakresie optymalnego zarządzania chmurą prywatną, publiczną, hybrydową oraz środowiskami multicloud. Pomaga skorzystać z rozwiązań globalnych takich jak AWS, Azure, Google Cloud.

 

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: