APLIKACJE W CHMURZE

AWS i SAP transformują systemy ERP w chmurze z wykorzystaniem GenAI

AWS SAP Gen AI ERP Cloud - Business management software SAP . Enterprise resources planning system

AWS  i SAP ogłosiły rozszerzoną, strategiczną współpracę mającą na celu transformację nowoczesnych systemów planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) w chmurze i pomoc firmom w rozwijaniu nowych możliwości oraz zwiększaniu wydajności dzięki generatywnej sztucznej inteligencji (GenAI).

AWS i SAP wspólnie starają się ułatwić klientom wdrażanie rozwiązania RISE with SAP na platformie AWS, poprawić wydajność i efektywność obciążeń SAP działających w chmurze oraz włączyć generatywną sztuczną inteligencję do całego portfolio biznesowych aplikacji krytycznych przedsiębiorstwa.

– AWS był pierwszym dostawcą chmury certyfikowanym do obsługi portfolio SAP, a dziś tysiące przedsiębiorstw uruchamia rozwiązania SAP na platformie AWS, aby w pełni wykorzystać swoje aplikacje o znaczeniu krytycznympowiedział Matt Garman, nowy dyrektor generalny AWS.Teraz, AWS i SAP sprawiają, że firmy mogą szybciej i łatwiej stosować generatywną sztuczną inteligencję w swoich podstawowych danych biznesowych, aby stać się bardziej wydajnymi, responsywnymi i zrównoważonymi.

– Partnerstwa takie jak ta współpraca z AWS mają kluczowe znaczenie, ponieważ osadzamy generatywne rozwiązania AI w naszych aplikacjach ERP, dzięki czemu klienci mogą wprowadzać innowacje w przyspieszonym tempiepowiedział Christian Klein, dyrektor generalny SAP SE.Oprócz dostarczania nowoczesnego rozwiązania ERP w chmurze naszym wspólnym klientom, jesteśmy podekscytowani możliwością wspierania firmy Amazon na jej własnej drodze transformacji, gdy wdraża ona RISE with SAP w pionierskich obszarach, takich jak Project Kuiper, satelitarna inicjatywa Amazon mająca na celu zwiększenie globalnego dostępu do łączy szerokopasmowych.

Modele generatywnej AI z Amazon Bedrock dostępne w centrum SAP AI Core

Generatywny hub AI w infrastrukturze SAP AI Core zapewnia klientom bezpieczny dostęp do szerokiej gamy dużych modeli językowych (LLM), które można łatwo zintegrować z aplikacjami biznesowymi SAP. Dzięki integracji generatywnych modeli sztucznej inteligencji z Amazon Bedrock, takich jak rodzina Anthropic Claude 3 i Amazon Titan, klienci SAP będą mogli uzyskać dostęp do wysokowydajnych modeli LLM i innych modeli podstawowych (FM) w celu tworzenia aplikacji dostosowanych do ich własnych danych. Dziesiątki tysięcy klientów korzysta z Amazon Bedrock do łatwego, szybkiego i bezpiecznego tworzenia i skalowania generatywnych aplikacji AI przy użyciu FM wiodących firm zajmujących się sztuczną inteligencją, takich jak AI21 Labs, Anthropic, Cohere, Meta, Mistral AI, Stability AI i Amazon.

Dzięki tej integracji klienci SAP mogą przyspieszyć wdrażanie rozwiązań generatywnej sztucznej inteligencji i unowocześnić kluczowe procesy biznesowe zbudowane w oparciu o rozwiązania SAP. Innowacje te można wykorzystać w przypadkach użycia wbudowanych w RISE with SAP i funkcją inteligentnego zarządzania cyklem życia scenariuszy jako komponent integracji lub bezpośrednio na platformie SAP Business Technology Platform (SAP BTP). SAP i AWS planują rozszerzyć wykorzystanie możliwości Bedrock w generatywnym centrum AI, aby jeszcze bardziej wbudować funkcjonalność AI w portfolio rozwiązań i aplikacji chmurowych SAP. Obejmuje to dodatkowe przypadki użycia w obszarze finansów i zarządzania cyklem życia produktu.

– Współpraca AWS i SAP ma już długą tradycję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie wiele firm korzysta z rozwiązań SAP wdrożonych w chmurze AWS, czerpiąc korzyści z niezawodności, skalowalności i najnowszych innowacji. Teraz, dzięki nowej wspólnej ofercie wykorzystującej generatywną sztuczną inteligencję, nasi lokalni klienci zyskują dostęp do nowych możliwości optymalizacji procesów biznesowych i zwiększania produktywności. To kolejny krok w zapewnianiu im przewagi konkurencyjnej na rynkupowiedział Andrzej Horawa, Enterprise Leader CEE w AWS, podkreślając potencjał generatywnej AI w przekształcaniu nowoczesnych przedsiębiorstw.

SAP użyje procesorów AWS do szkolenia i wdrażania przyszłych ofert biznesowej sztucznej inteligencji

Wykorzystanie przez firmę SAP procesorów AWS Graviton3 do obsługi platformy SAP HANA Cloud pomaga zapewnić wzrost wydajności, oszczędność kosztów i efektywność energetyczną. Dzięki instancjom Amazon Elastic Compute Cloud (EC2) opartym na Graviton3 firma SAP osiągnęła nawet o 30% lepsze obliczenia dla obciążeń analitycznych i szacunkową redukcję śladu węglowego o 45% w przypadku chmury SAP HANA.

Obecnie SAP i AWS współpracują nad następną generacją Graviton4 dla SAP HANA Cloud i dodatkowymi aplikacjami SAP, aby w dalszym ciągu poprawiać wydajność i efektywność. W oparciu o sukces wdrożenia SAP HANA Cloud na AWS Graviton, SAP planuje wykorzystać AWS Graviton do obsługi rozwiązań i aplikacji SAP, takich jak SAP BTP, SAP Datasphere, SAP Analytics Cloud i rozwiązanie SAP Cloud ALM.

SAP planuje używać procesorów AWS Trainium i AWS Inferentia, stworzonych specjalnie z myślą o obciążeniach związanych ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym (ML), do szkolenia i wdrażania przyszłych ofert SAP Business AI. Wykorzystując instancje oparte na Trainium i Inferentia2 jako dowód koncepcji, inżynierowie SAP przeszkolili i udoskonalili generatywne LLM AI w ciągu dwóch dni w porównaniu z 23 dniami w przypadku porównywalnych instancji Amazon EC2. Wykorzystując wyspecjalizowaną architekturę Trainium zaprojektowaną do wydajnego uczenia modeli uczenia maszynowego, SAP może przyspieszyć proces programowania, zachowując jednocześnie wysoki poziom dokładności i niezawodności.

Zwiększona wydajność RISE with SAP na AWS

Tysiące klientów wybrało RISE with SAP na AWS do prowadzenia największych, najbardziej złożonych, globalnych wdrożeń rozwiązań SAP. Obecnie ogólnie dostępne instancje Amazon EC2 High Memory U7i nowej generacji oferują do 32 TiB pamięci w jednej instancji i zapewniają klientom pamięć i elastyczność potrzebną do obsługi rosnących wymagań baz danych SAP HANA. Instancje Amazon EC2 High Memory U7i to pierwsza oferta 8-gniazdowa oparta na pamięci DDR5 od wiodącego dostawcy usług w chmurze, mająca na celu poprawę wydajności aplikacji intensywnie korzystających z pamięci, takich jak SAP S/4HANA Cloud, w ramach RISE with SAP.

Rozważ wyłączenia AdBlockera

Cloud Forum rozwija działalność m.in. dzięki wyświetlaniu reklam online dla naszych Czytelników. Prosimy o rozważenie wsparcia nas poprzez wyłączenie blokera reklam.
Obserwuj nas: