Tomasz Stachlewski chmura AWS
PODCAST

Chmura będzie wygrywać skalowalnością i szybkością prototypowania

Wyzwania z jakimi musieli zmierzyć się dostawcy chmury publicznej w ostatnich miesiącach w związku z pandemią pokazały prawdziwą wartość chmury dla biznesu i szerzej dla społeczeństwa. O tym i kilku innych tematach rozmawiamy z Tomaszem Stachlewskim, Senior Solutions Architecture Managerem dla regionu CEE w Amazon Web Services.

Z Tomkiem mieliśmy okazję porozmawiać dokładnie dzień po AWS Summit online EMEA, mając świeże spostrzeżenia nt. wystąpienia AWS CTO, dra Wernera Vogelsa. Czego dowiesz się z rozmowy?

  • Czy ktoś się jeszcze boi chmury?
  • Ostatnie miesiące to „masowa” ewangelizacja chmury wśród przedsiębiorstw – narzędzia do komunikacji, współpracy, streaming etc. Wydaje się, że nawet najwięksi sceptycy, metodą faktów dokonanych, musieli z chmurą się zapoznać i pogodzić.
  • Specjaliści IT w badaniach (np. w badaniu AppDynamics, nawet 3 na 4) obawiają się, że wdrażane naprędce rozwiązania IT mogą powodować problemy, czy to związane z bezpieczeństwem, czy kosztami i nie do końca optymalną architekturą. Czy wzrost problemów czy incydentów wywołany tymi przyczynami jest zauważalny?
  • Wraz ze skokowym wzrostem wykorzystania narzędzi pracy zdalnej i chmury, równie skokowo wzrosła liczba ataków. Skoro podatność na ataki wzrosła, jak z tym radzi sobie AWS biorąc pod uwagę współdzielony model bezpieczeństwa i fakt, że najczęściej to klienci sami sobie fundują problemy, a zwłaszcza teraz pod presją czasu.
  • Jakie są najczęstsze obawy klientów w związku z chmurą publiczną?
  • Czy AWS rozważa utworzenie regionu w CEE/Polsce?
  • Kompetencje chmurowe: co się kryje pod tym pojęciem? Czego potrzebują firmy w obszarze kompetencji – miękkich i twardych – aby z sukcesem przeprowadzić transformację do chmury?
Chmura Migracja TransformacjaSubskrybuj nasz podcast Chmura > Migracja > Transformacja
posłuchaj również tutaj:

 

MIESIĄC W CHMURACH
Wrzesień w chmurach - Jacek i Michał
Sierpień w chmurach live Michał i Jacek
CLOUDFORUM.TV
Chmura w Polsce: Dołączysz?

Obserwuj nas: