Beyond.pl ceo Claes Meyer zu Allendorf
DATA CENTER WYDARZENIE

Beyond otwiera nowy etap z duńskim prezesem zarządu na czele

Powołanie managera z zagranicy, lidera doświadczonego w sprzedaży korporacyjnej rozwiązań IT wpisuje się w trend zauważalny w branży usług chmurowych i data center od czasu transferu Thomasa Kuriana z Oracle do Google Cloud.

Od 1 października br. prezesem Beyond.pl jest Claes Meyer zu Allendorf, duński manager z ponad 20 letnim, międzynarodowym doświadczeniem w branży IT, absolwent Copenhagen Business School. Jego zadaniem będzie przygotowanie nowej strategii poznańskiej spółki.

Proces wyboru nowego prezesa Beyond.pl trwał dwa lata. Dużym wyzwaniem było znalezienie menadżera, lidera, którego profil zawodowy tak dobrze wpisuje się w nakreślony przez akcjonariuszy długoterminowy plan rozwoju firmy – podkreśla Michał Grzybkowski, dotychczasowy prezes, który pozostaje w zarządzie i skoncentruje się na rozwoju technologicznym spółki.

Jestem pod wrażeniem Beyond.pl. To unikatowa spółka z ogromnym potencjałem rozwojowym, atrakcyjną ofertą usług i imponującym zapleczem technologicznym. Przychodzę do firmy w konkretnym celu. Chciałbym, żeby Beyond.pl dołączył do czołówki branży IT w tym segmencie, zarówno krajowej jaki międzynarodowej – przyznaje Claes Meyer zu Allendorf, ekspert z 20 letnim doświadczeniem w branży IT. Odpowiedzialny był m.in. za zarządzanie i rozwój produktów, strategię, modele biznesowe oraz marketing. Posiada specjalistyczną wiedzę z zakresu rozwiązań technologicznych, poczynając od fizycznych serwerów, łączności, magazynowania, baz danych oraz rozwiązań́ od wirtualizacji i aplikacji biznesowych.

Wcześniej związany był z wiodącymi markami technologicznymi – Hewlett-Packard, IBM, Oracle, Pure Storage, Huawei Technologies, Dell EMC, gdzie pełnił funkcje zarządcze i sprzedażowe.

W skład obecnego zarządu wchodzą̨ Claes Meyer zu Allendorf, prezes zarządu odpowiedzialny za działania operacyjne i sprzedaż, Michał Grzybkowski, wiceprezes odpowiedzialny za technologię, Piotr Cegieła, członek zarządu ds. finansów i inwestycji oraz Bartłomiej Danek, członek zarządu ds. sprzedaży – do końca stycznia 2020 r.

Chmura w Polsce: Dołączysz?

Obserwuj nas: