APLIKACJE W CHMURZE DEVOPS WYDARZENIE

Jak efektywnie dostarczać rozwiązania? DevOpsDays w Poznaniu już w maju

Już za miesiąc, 20 maja odbędzie się, po raz pierwszy w Poznaniu, konferencja z serii DevOpsDays, gromadząca profesjonalistów zainteresowanych implementacją w organizacjach skutecznych praktyk i procesów pozwalających dostarczać rozwiązania sprawniej, efektywnie kosztowo i zgodnie z oczekiwaniami biznesu.

Historia DevOpsDays rozpoczęła się około 10 lat temu, kiedy w Ghent w Belgii została zorganizowana pierwsza konferencja z tego cyklu, na której Patric Debois sformułował ten termin i rozpoczął dyskusję na tematy zmiany sposobów pracy. Kolejnym kluczowym momentem dla DevOps było wystąpienie John Allspaw i Paul Hammond, ówcześnie pracujących w serwisie Flickr na konferencji Velocity w Santa Clara w Kaliforni, na której managerowie dwóch zespołów, developmentu i utrzymania, pokazali jak można pracować inaczej uzyskując lepsze rezultaty.

Czytaj więcej:
DevSecOps w 5 krokach

W tym roku również Poznań postanowił dołączyć do listy wydarzeń publikowanych na oficjalnej stronie serii: https://www.devopsdays.org/. Rozszerzył tym samym listę organizatorów-takich jak Seattle, Pekin czy Taipei. Spotkania organizowane są co roku przez osoby zainteresowane tematyką DevOps i skupiają się wokół zagadnień związanych z nowoczesnymi metodami pracy w IT, takimi jak: continous integration (CI), continous deployment (CD), automatyzacja, serverless, konteneryzacja, cloud native, mikroserwisy.

DevOps jest pojęciem bardzo szerokim, którego punktem kluczowym jest sposób pracy wykorzystujący nowoczesne metody wywodzące się z Lean. Sednem podejścia jest poszukiwanie sposobów na ciągłe usprawnianie pracy. DevOps w swojej istocie skupia wiele aspektów kulturowych wiele aspektów kulturowych, łączy rozwój oprogramowania z jego utrzymaniem budując wspólną odpowiedzialność za całość procesu wytwarzania oprogramowania.

Rejestracja z kodem rabatowym CLOUDFORUM_DOD_POZ uprawnia do 50% zniżki!

KIEDY   |   20.05.2019, godz. 09.00
GDZIE   |   MTP, East Gate, ul Głogowska 14, Poznań
Zarejestruj się

 

Czytaj więcej: DevOps: duże oczekiwania i deklaracje ale mało wdrożeń