BEZPIECZEŃSTWO INFRASTRUKTURA WYDARZENIE

Security, telekomunikacja, IoT, i inne najgorętsze tematy już w marcu na PLNOG w Warszawie

PLNOG, najważniejsza sieciowa konferencja odbędzie się już 11-12 marca w warszawskim centrum konferencyjnym MsMermaid. Jako Partner medialny Cloud Forum udostępnia kod zniżkowy oraz informacje, czego zdecydowanie nie możecie przegapić.

Motywem przewodnim PLNOG22 będzie Biegun Północny, a w agendzie oczywiście nie mogło zabraknąć mrożących krew w żyłach polarnych historii, co najmniej równie emocjonujących przygód z automatyzacją wdrożeń, skutecznie odpartych ataków DDoS, czy opowieści o Open Compute Project.

Uczestnikami konferencji są zarówno dostawcy internetowi oraz telekomunikacyjni, jak również przedstawiciele międzynarodowych organizacji i korporacji, które korzystają z ich usług. PLNOG to forum wymiany informacji dla tych, którzy tworzą i rozwijają infrastrukturę telekomunikacyjną oraz analizują i nadzorują rozwój sieci w naszym kraju.

Podczas najbliższej edycji wystąpią m.in.:

  • Adam Haertle – Fuckupy duże i bardzo duże, czyli administrator też człowiek
  • Piotr Wojciechowski – I tak to ty zbudujesz automatyzację
  • Dominik Sabat & Krzysztof Rydz – O tym, co CERT Polska wie o Twojej sieci
  • Andrzej Karpiński – Jak najwięksi chronią się przed atakami DDoS
  • Panel dyskusyjny – Andrzej Karpiński, Robert Woźny, Konrad Plich, Dariusz Wichniewicz – Peering czy CDN – jak będzie wyglądał Internet przyszłości
  • Marcin Kowalski – O instalacjach energii odnawialnej w DataCenter
  • Tomasz Matuła – Czy chiński cybersmok jest straszny? O cybergeopolityce, cyberarmiach i cyberfroncie, „wojnie” hybrydowej firm i państw w cyfrowym świecie
  • Jarosław Zieliński – Skrzyżowanie datacenter z chmurą II. Jak utrzymać spójność konfiguracji i bezpieczeństwa w środowisku mieszanym?
  • Jasiek Mela – Fuckupy duże i bardzo duże, czyli administrator też człowiek

Nie zabraknie praktycznych tematów z zakresu SDN, IoT, routingu i BGP, jak również Community Cornera, w którym będziemy dyskutować na tematy polskiej teleinformatyki w luźnej atmosferze.

Debata Oksfordzka po raz pierwszy na PLNOG

Ponadto zdecydowanie nie można przegapić debaty w stylu oksfordzkim, której uczestnicy będą zespołowo bronić lub obalać tezę: “Chmura jest skuteczniejsza niż własna serwerownia”. Wśród mówców pojawi się m.in. Łukasz Dorosz i Krzysztof Wilczyński, całość natomiast będzie moderować Marszałek, czyli Agnieszka Poliwka-Jeż, trener biznesu i wystąpień publicznych. Zapowiada się naprawdę zacięta walka w pięknym stylu, która stanie się zalążkiem dalszych dyskusji na ten temat w kuluarach.

Dołącz do grona uczestników ze zniżką

Jak co roku PLNOG zapowiada się nie tylko jako konferencja, ale jako wydarzenie branżowe, które firmy telekomunikacyjne mają na stałe wpisane w swój kalendarz. Specjalnie dla naszych czytelników organizator przygotował kod promocyjny, który uprawnia do 15% zniżki – wystarczy podczas rejestracji podać kod – Chmura. Widzimy się na miejscu!