SZTUCZNA INTELIGENCJA WYDARZENIE

PL in ML czyli turbo napęd uczenia maszynowego w Polsce

PL in ML: Polish View on Machine Learning to konferencja, która stawia sobie za cel promowanie polskich sukcesów w machine learningu, a także spajanie i aktywizowanie polskiej społeczności uczenia maszynowego. Jej druga edycja odbędzie się w dniach 14-17 grudnia 2018 roku na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Będzie to niepowtarzalna okazja, żeby usłyszeć o najnowszych i najważniejszych trendach w machine learningu i poznać inspirujących ludzi, którzy dużo w nim osiągnęli. Swój udział w konferencji PL in ML potwierdziło już ośmiu prelegentów. Są to między innymi: Piotr Bojanowski z Facebooka pracujący nad unsupervised learning, Mateusz Malinowski z DeepMindu (firmy, która zasłynęła tworząc AlphaGo – program, który wygrał w go z mistrzami świata), Marek Kowalski, który zajmuje się rozszerzoną rzeczywistością w Microsofcie czy Krzysztof Choromański z Google Brain i Uniwersytetu Columbia. W programie przewidziany jest również jeden dzień warsztatów, które mają przedstawić zagadnienia machine learningu od strony praktycznej.

Oprócz wykładów i warsztatów uczestnicy konferencji mają możliwość wzięcia udziału w dwóch ciekawych inicjatywach: Call for Talks oraz Call for Posters. Obie mają za zadanie dodatkowo zaktywizować polską społeczność uczenia maszynowego.

Pierwsza z nich, Call for Talks, to możliwość podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami konferencji w formie krótkiego wykładu (ok. 35 min). Dla osób zajmujących się uczeniem maszynowym profesjonalnie – czy to w biznesie, na własną rękę, czy też w badaniach naukowych – będzie to idealna okazja do zaprezentowania się i zainteresowania swoją pracą. Taka wymiana doświadczeń ludzi patrzących na machine learning z różnych perspektyw jest niezwykle cenna. Zgłosić się można do 15 listopada, ale liczba wykładów jest ograniczona, więc lepiej nie zwlekać!

Jeśli ktoś ma nawet drobne doświadczenie z machine learningiem może zgłosić się do drugiej z inicjatyw, czyli Call for Posters. Każdy uczestnik może zgłosić swój pomysł na plakat o interesującym projekcie, swojej pracy dyplomowej albo wybranym zagadnieniu z uczenia maszynowego. Zaakceptowane plakaty zaprezentowane zostaną na specjalnej sesji podczas konferencji. Taka sesja plakatowa to świetna okazja, żeby w przyjaznej atmosferze porozmawiać o swoich doświadczeniach, dostać cenne wskazówki i przedyskutować swoje pomysły. Autorzy zaakceptowanych prac dostaną darmowe wejście na konferencję, a najlpesze z nich zostaną dodatkowo nagrodzone.

Szykuje się niezwykle ciekawe wydarzenie! Rejestracja trwa do 20 października. Formularz rejestracyjny i więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej konferencji PL in ML: http://plinml.mimuw.edu.pl/

Warto też śledzić profile PL in ML w mediach społecznościowych: