BIZNES INFRASTRUKTURA

Chmura dla przedsiębiorstw, Orange wyrasta na lidera w Europie

Orange ogłosił w połowie lipca b.r. przejęcie, poprzez swoją spółkę zależną Orange Business Services, europejskiego dostawcy usług i infrastruktury chmurowej Basefarm, za kwotę 350 mln EUR. Tym samym grupa stała się jednym z wiodących dostawców usług chmurowych dla przedsiębiorstw (Enterprise Cloud) w Europie. Również w Polsce planuje wzmocnić swoją obecność na runku infrastruktury i usług chmurowych dla przedsiębiorstw oferując Flexible Engine.

Basefarm jest wiodącym europejskim graczem na rynku infrastruktury i usług w chmurze, a także zarządzania krytycznymi aplikacjami i analityki danych. Firma w 2017 roku osiągnęła przychody w wysokości ponad 100 milionów euro, i rośnie dynamicznie od 2015 roku. Basefarm zdołał zbudować silne przyczółki w kilku krajach europejskich, szczególnie w Norwegii, Szwecji, Holandii, Austrii i Niemczech. Jego oferta dla biznesu znajduje uznanie wśród ekspertów i jest wysoko oceniana pod względem innowacyjnych usług w zakresie przetwarzania w chmurze, przetwarzania ogromnych zbiorów danych i sztucznej inteligencji. Zatrudnia 550 pracowników.

Po niedawnym zakupie Business & Decision, firmy z kompetencjami w zakresie business intelligence i data science, przejęcie firmy Basefarm stanowi ważny krok naprzód w strategii rozwoju Orange Business Services. Z zespołem ok 1600 specjalistów zajmujących się chmurą obliczeniową, Orange Business Services rośnie obecnie o około 15 do 20% rocznie w tym sektorze. Przejęcie firmy Basefarm uzupełni istniejący katalog usług OBS i wzmocni jej strategiczną pozycję, dostarczając nowego źródła wiedzy i innowacyjnych technologii, w szczególności w zakresie zarządzania danymi, zarządzania krytycznymi aplikacjami, Big Data i multi-cloud. Dodatkowo Basefarm poszerza geograficzny zasięg usług Orange, dzięki czemu stanie się wiodącym graczem w Europie.

Orange dysponuje w Polsce 3 ośrodkami przetwarzania danych. Rynek usług cloud computing jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się obszarem ICT stąd Orange Polska zamierza być na nim aktywnym graczem i oferuje przedsiębiorstwom bogaty katalog usług w modelu publicznej chmury obliczeniowej pod nazwą Flexible Engine. Oferta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów biznesowych w zakresie elastyczności, łatwości wdrożenia i adaptacyjności – możliwości szybkiego wprowadzania zmian. Duży nacisk kładzie na efektywność kosztową oraz gwarancję jakości usług (SLA).

Zapisz się na newsletter i rozwijaj kompetencje chmurowe

Obserwuj nas: