zdj. shutterstock
BIZNES INFRASTRUKTURA

Wart 148 mld $ rynek technologii chmurowych rósł średnio 25% w 2016 roku


Warning: ini_set(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/home/jacekfr/public_html/cloudforum.pl/:/usr/php-so/:/etc/pki/:/tmpfs/:/usr/share/php/:/tmp:/AKTYWNY-TRYB-IZOLACJI-PHP.USTAWIENIA=DZIAL-USTAWIENIA-PHP-W-PANELU-VIPSERV-KOMUNIKAT-MOZNA-POMINAC-JESLI-WYSTAPIL-W-INSTALATORZE-OPROGRAMOWANIA-NP-WORDPRESS-W-MOODLE-UTWORZ-KATALOG-MOODLEDATA-RECZNIE-PRZEZ-FTP-LUB-SHELL:/home/jacekfr/public_html/cloudforum.pl/../moodledata/) in /home/jacekfr/public_html/cloudforum.pl/wp-content/plugins/wpsso/lib/com/util.php on line 4376

Najnowsze dane udostępnione przez firmę analityczną Synergy Research Group podsumowują rok 2016 na rynku technologii i usług chmurowych kwotą 148 mld $, przy wzroście 25% licząc rok do roku.

Najwyższe tempo wzrostu zanotowały usługi IaaS i PaaS – 53%, następnie usługi hostingu infrastruktury chmury prywatnej na poziomie 35%, a usługi SaaS na poziomie 34%. 2016 jest rokiem przełomowym, w którym wydatki na usługi w chmurze przerosły inwestycje w sprzęt i oprogramowanie infrastruktury chmurowej. Wartość zagregowana rynku usług w chmurze rośnie trzy razy szybciej niż rynku infrastruktury – sprzętu i oprogramowania. Do firm najbardziej wyróżniających się w 2016 w poszczególnych segmentach rynku należały Amazon/AWS, Microsoft, HPE, Cisco, IBM, Dell Salesforce i EMC.

Roczny wzrost rynku chmurowego w podziale na segmenty oraz liderzy rynkowi


źródło: Synergy Research Group

Amazon, Microsoft i Google nie przestają inwestować w swoją infrastrukturę wielkoskalowych centrów danych i cała trójka ogłaszała niedawno kolejne rozszerzenia możliwości swoich centrum przetwarzania danych, jak również plany ekspansji w różnych regionach geograficznych w najbliższych miesiącach. Skala tych działań jest głównym powodem, dla którego ci trzej gracze są w stanie zwiększać udział w rynku w takim tempie i wywierać presję na mniejszych graczy w kierunku konsolidacji lub koncentracji swoich działań w chmurze.” – twierdzi John Dinsdale, główny analityk i dyrektor badań w Synergy Research Group.

Zapisz się na newsletter i rozwijaj kompetencje chmurowe

Obserwuj nas: